Zaman Rölesi Kullanım

S.a arkadaşlar. Benim sıkıntımda sizinle ortak sanırım. Bendede SM-9 var. Ben bu roleden 5 saniye çalışıp 1 saat istirahat etmesini isti-yorum. Baya sıkıntılı bir dönemden sonra sonunda ayarlamayı yaptık; Dediğimi yaptı, 5 saniye çalıştı ve 1 saat stop etti. Lakin ikinci tura geldiğinde, yani tekrar 5 saniye çalışma sırasına gelince kısa devre yaptı ve sigortaları attırdı.sebep ne olabilir.

Rolenin bağlanışı ve Konumu:

Bağlanış: A1 e faz verdik ve 15 e köprü attık. Nötr ü A2 ye bağladık ve çalışmasını isteğimiz motorun kutuplarından birini Nötr e yani A2 ye verdik. Motorun kutuplarından diğerini de 16 ya verdik.
Not: 18 e vermek icab eder dediler ama elektrikci arkadaş farketmez dedi
>Rolenin konumu: 1-4-6-8 nolu konumlar on 2-3-5-7 nolu konumlar off
Kaba ayarlar yani dairesel ( Alttaki ) tuşlar t off:1 --t on:10 da yani sonuna kadar açık

İlgi ve Alakanıza şimdiden teşekkür ederim...

Aslına bakarsan işe yeni başlayan arkadaşlarla genel sıkıntımız, çok çabuk sıkılmaları, oysa bizim mesleğimiz sürekli öğrenmeyi, uğraşmayı gerektiriyor. Tavsiyem madem bu işe gönül verdin, daha fazla araştır, çözümlemeye çalış.

Sana kolay gelsin.

S.a arkadaşlar. Benim sıkıntımda sizinle ortak sanırım. Bendede SM-9 var. Ben bu roleden 5 saniye çalışıp 1 saat istirahat etmesini isti-yorum. Baya sıkıntılı bir dönemden sonra sonunda ayarlamayı yaptık; Dediğimi yaptı, 5 saniye çalıştı ve 1 saat stop etti. Lakin ikinci tura geldiğinde, yani tekrar 5 saniye çalışma sırasına gelince kısa devre yaptı ve sigortaları attırdı.sebep ne olabilir.

Rolenin bağlanışı ve Konumu:

Bağlanış: A1 e faz verdik ve 15 e köprü attık. Nötr ü A2 ye bağladık ve çalışmasını isteğimiz motorun kutuplarından birini Nötr e yani A2 ye verdik. Motorun kutuplarından diğerini de 16 ya verdik.
Not: 18 e vermek icab eder dediler ama elektrikci arkadaş farketmez dedi
>Rolenin konumu: 1-4-6-8 nolu konumlar on 2-3-5-7 nolu konumlar off
Kaba ayarlar yani dairesel ( Alttaki ) tuşlar t off:1 --t on:10 da yani sonuna kadar açık

İlgi ve Alakanıza şimdiden teşekkür ederim...

Röleyi daha önce kullanmadığım için, zaman ayarı konusunda birşey söylemeyeceğim lakin, yaptığınız bağlantı sebebiyle kısa devre yapması, röle kaynaklı değil motor kaynaklı gibi gözüküyor.

Sayın bodo

Kontrolkalemi.com yönetimi olarak forumumuzda üsluba çok önem veriyoruz. Saygı ve sevgi sınırlarının dışına taşmama konusunda çok dikkatli olun. Daha önce yazmış olduğunuz bu tür mesajlarınızı sildim. Eğer bu şekilde devam ederseniz ceza alacaksınız.

Burası uluslararası bir firmanın AR-GE merkezi değil halka açık bir forum sitesidir. Yani yardıma ihtiyacı olan herkes buraya üye olabilir. Bu üniversitede bir öğretim görevlisi de olabilir, masterını yapmış bir mühendis de olabilir, meslek lisesine yeni başlamış bir öğrenci de olabilir. Hiç kimseyi onu bilmiyor, bunu bilmiyor diye yargılayamazsınız.

Çünkü bilginin bir sınırı yoktur. Sizin mantığınızla da bir başkası gelip daha bunu bilmiyorsun diye sizinle "kafa bulabilir" ki bu forumda bunu rahatlıkla yapabilecek bilgi seviyesinde yüzlerce üye tanıyorum.

Kendi kendinize bir düşünün bakalım saygılı ve seviyeli bir yardımlaşma ortamı yerine sürekli bilgilerinizle alay edilen bir forumda olmak ister miydiniz?

Bildiğiniz bir konu ise insanların şevkini kırmak yerine doğrusunu anlatın ki engin bilgilerinizden(!) herkes yararlansın. Yok ben böyle alay ederek devam ederim diyorsanız da yönetimin vereceği cezalara katlanmayı göze alın.
eyvallah admin

220 V un fazını al stop anahtarından geç starta gel ve buradan ertc-01 in bobinine gel.Bobinin diğer ucuna nötr bagla.sonra startın girişinden bir uç al ve bunu erts-01 in NO(Normalde açık) kontagına bagla.kontaktan çık ve bir ucu sm5 in bobin ucuna bagla.Bobinin diğer ucunuda tabi nötr e.Diğer ucuda sm5 in NC(normalde kapalı )kontagına bagla ve kontaktan cık hoporlere oradanda nötre bagla.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri