Zaman Rölesi Kullanım

Merhaba,

Elimde soyle bir is var. İste yeni oldugum icin biraz sıkıntı cekiyorum. Elimde bir tane Entes ERTC -01 zaman rolesı ve bir tane Entes SM-9 zaman rolesi var. Konu su. Operator bir pedala basacak Ertc -01 60 dan geriye dogru sayacak. Sayım bittikten sonra Sm9 bes saniye boyunca bir zili calıstıracak. Benim sorunum acıkcası baglantıları yapacak teknik bilgim cok az. Yardımcı olabilirseniz ve yol gosterirseniz cok sevinirim

bende bu konu hakında bilgi istiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

arkadaslar bıraz yardımcı olabılırsenız cok sevınırım..

aramızda otomatik kumanda nedir bilmeyenler vaar heehee anlatmama değmez hem şema vermişler hem iki kontağı bağlama konusunda bu saatten sonra kimseye nasihat etmeye değmez

aramızda otomatik kumanda nedir bilmeyenler vaar heehee anlatmama değmez hem şema vermişler hem iki kontağı bağlama konusunda bu saatten sonra kimseye nasihat etmeye değmez

Yazmisam ki elektrikde yeniyim.Otomatik kumandaya yeni baslayiram.Eger siz bilirseniz yazin men de bilim.Sxemde de sehv yox idi,sadece olaraq hemin problemi tek sm-9 uzerinden qurmaq mumkun oldugundan sxemi silmisem.

Sayın bodo
sizin hiç acemilik döneminiz olmadı mı ? Herkesin bilmediği şeyler olabilir. Zaten bilse burada sormazdı. Kimsenin şevkini kırmaya hakkınız yok. Madem nasihat etmeyeceksiniz, açıklama yapmanıza da gerek yok. Sorunun cevabını biliyorsanız yazın, ibret alalım, Bilmiyorsanız da sessiz kalın ki, yardım etmek isteyenler etsinler.

Sayın bodo

Kontrolkalemi.com yönetimi olarak forumumuzda üsluba çok önem veriyoruz. Saygı ve sevgi sınırlarının dışına taşmama konusunda çok dikkatli olun. Daha önce yazmış olduğunuz bu tür mesajlarınızı sildim. Eğer bu şekilde devam ederseniz ceza alacaksınız.

Burası uluslararası bir firmanın AR-GE merkezi değil halka açık bir forum sitesidir. Yani yardıma ihtiyacı olan herkes buraya üye olabilir. Bu üniversitede bir öğretim görevlisi de olabilir, masterını yapmış bir mühendis de olabilir, meslek lisesine yeni başlamış bir öğrenci de olabilir. Hiç kimseyi onu bilmiyor, bunu bilmiyor diye yargılayamazsınız.

Çünkü bilginin bir sınırı yoktur. Sizin mantığınızla da bir başkası gelip daha bunu bilmiyorsun diye sizinle "kafa bulabilir" ki bu forumda bunu rahatlıkla yapabilecek bilgi seviyesinde yüzlerce üye tanıyorum.

Kendi kendinize bir düşünün bakalım saygılı ve seviyeli bir yardımlaşma ortamı yerine sürekli bilgilerinizle alay edilen bir forumda olmak ister miydiniz?

Bildiğiniz bir konu ise insanların şevkini kırmak yerine doğrusunu anlatın ki engin bilgilerinizden(!) herkes yararlansın. Yok ben böyle alay ederek devam ederim diyorsanız da yönetimin vereceği cezalara katlanmayı göze alın.

sonuç olarak ben hala soruma yanıt alamadım :)

kardeş bak zaman röleleri prensip olarak a ve b uçlarına enerji verildiğinde açık kontağı kapatır kapalı kontağı açarlar verilen ayar sahası içinde bu süre sonunda yaptığı işlemin tersini yaparlar senin yapman gereken eğer oparatör bastığı butonu basık tumuyorsa devamlılığı saplaman için kontaktörlr mühürlemen gerekecek basit bir star stop olayı eğer basık tutacaksa zaten olay dahada basite indirgenir ki butona bastığı anada geçen enerji zaman rölesinin bir kontağını kapatacağından dolayı orda süreyi ayarlarsın mesela 60 sn gibi zaten bu süre sonunda kapalı olan kontak açılacak enerji diğer kontak ucuna geçecektir sende o kontak ucunu alıp diğer zaman rölesinin bobin uçlarına b ağlayacan yine enerjilenen zaman rölesi bir kontağını kapatacagı için enerji senin ayarladılğın süre içinde geçmeye devam edeceğinden dolayı senin istediğin zil çalmaya başlar belirttiğin süre dolduktan sonra kontak açılacağından dolayı sistem tekrar komut almak için beklemeye geçer umarım anlatmakla yardıcı olabildim gerekirse çizim olarak da ekleye bilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri