Zaman rölesi ile pompa çalıştırmak

Kosmanos

Üye
Tripleks bir evde her katta bir banyo var. Banyoya girerken sıcak su sirkülasyon pompasını 10 dk çalıştırmak istiyorum. Anahtar (light), sigorta, kontaktör ve zaman rölesi bağlantısını nasıl yapmalıyım? Nasıl bir zaman rölesi kullanmalıyım?
Yardımcı olabilir misiniz teşekkürler?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Foto pompa ürün sistem hakkında bilgi vs gibi açıklayıcı
Kolay gelsin sağlıcakla kalın

hocam merhaba sigortadan faz alıp anahtara gir ordan çık zaman rölesinin bobin ucuna gir. yine sigorta çıkışından zaman rölesinin açık kontağına gir daha sonra açık kontağın diğer tarafından kotaktörün bobin ucuna gir. sonra hem zaman rölesinin diğer bobin ucu hemde kontaktörün diğer bobin ucuna nötr leri gir. kontaktörün kontaklarına fazları gir diğer tarafından alıp motoru bağla istersen önüne birde motor koruma koy. eğer anahtarın pako şalter falansa sıkıntı yok ama start butonu ise mühürleme yapman gerek son bir şey daha sağlam olsun istiyorsan birde faz koruma koy kolay gelsin

Foto pompa ürün sistem hakkında bilgi vs gibi açıklayıcı
Kolay gelsin sağlıcakla kalın

Sirkülasyon pompası bu.
Boylerdeki sıcak suyu sistemde dolaştırıyor.
Timer ile çalıştırdığımda sabah 2, akşam 4 saat çalıştırıyorum. Böyle olunca su çabuk soğuyor ve boylerdeki suyu ısıtmak için sürekli kombi çalışıyor, haliyle doğalgaz faturası kabarıyor.
Ben banyoların girişine koyduğum birer light anahtar ile banyoya girerken pompayı 10 dk süre ile çalıştırmak istiyorum. Böylece 2 ya da 4 saat pompayı çalıştırmak yerine sadece banyoya girerken 10'ar dakika çalıştırmayı düşünüyorum.
Merdiven otomatiği kullanmayı düşündüm ama onlarda süre en fazla 5 ya da 6 dakika. Bu süre yeterli değil.
Bu nedenle 10 ya da daha fazla dakikalık zaman rölesi kullanmak istiyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-09-09 at 21.40.25.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-09 at 21.40.25.jpeg
    245.6 KB · Görüntüleme: 29

sayın @arkaplan verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
bundan üç taneyi paralel bağlasam olur mu?
düşük bir olasılık ama iki anahtar aynı anda açılırsa sorun yaratır mı?

hocam merhaba sigortadan faz alıp anahtara gir ordan çık zaman rölesinin bobin ucuna gir. yine sigorta çıkışından zaman rölesinin açık kontağına gir daha sonra açık kontağın diğer tarafından kotaktörün bobin ucuna gir. sonra hem zaman rölesinin diğer bobin ucu hemde kontaktörün diğer bobin ucuna nötr leri gir. kontaktörün kontaklarına fazları gir diğer tarafından alıp motoru bağla istersen önüne birde motor koruma koy. eğer anahtarın pako şalter falansa sıkıntı yok ama start butonu ise mühürleme yapman gerek son bir şey daha sağlam olsun istiyorsan birde faz koruma koy kolay gelsin
teşekürler

sayın @arkaplan verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
bundan üç taneyi paralel bağlasam olur mu?
düşük bir olasılık ama iki anahtar aynı anda açılırsa sorun yaratır mı?

https://product-selection.grundfos....ng=TRK&productnumber=97916771&qcid=1086923946

ne yapmak istediğinizi anlayamadım .
niye 3 adet kullanım ve paralel bağlantı yapmak isteği ?
iki anahtar aynı anda açılırsa ne anlama geliyor ?

yapılacak işi projelendirmeniz ?

https://urun.n11.com/yedek-parca-ve...e-firin-zaman-saati-90dakika-timer-P423926071
Fırın Zaman Saatini istek zamanına kurmanız gerekir ( geri sayım için )

zaman saati seçimi :
banyo zamanı her gün aynı saate ( devir daim , dur kalk sistemi )
isteğin zaman banyo yapılması durumu ise zaman saatine komut vermek ile . ( geri sayım ve dur sistemi )

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri