Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

emre1552

Üye
Sevgili forum üyeleri arkadaşlar bana yardım edeceğinizi ümit ediyorum.Bir süredir kendi halimde elektronik aletler ile ilgileniyordum.Biraz daha alet edevat konusunda ile gitmeyi düşündüm.Akıllı telefon tablet tamiri yapıyorum ve ilgimi bilgisayar parçaları ve entegre devreler smd vs. yönünde ilerletmek istiyorum.Bunların onarımı için bazı aletlere ihtiyacım olacak. Öncelikle elektronikçilerin kullandığı güzel bir tornavida tamir seti aldım şimdi sıcak hava tabancası ve hayva alacağım.Sıcak hava tabancasının ayarlı olması önemli lcd ekran, kapak sökmek içinde kullanacağım.Bana yardımcı olur musunuz sıcak hava tabancası ayarlı olması nedeniyle bunu düşündüm ama smd devre de veya akıllı telefon tamirinde ucu kalın kalıyor nozule ihtiyacım var fakat internette uygun nozul yok.Havya konusunda çok kararsız kaldım istasyon mu kalem havya mı konusunda başlangıç ve bir süre beni götürmesi açısından tavsiyeleriniz nelerdir.Ayrıca bu uğraşlarıma ek olarak önerileriniz olursa memnuniyetle değerlendiririm.Teşekkür ederim.

Sıcak hava tabancası https://urun.n11.com/sicak-hava-tabancalari/stanley-stxh2000-2000watt-degisken-hiz-ayarli-P313900871
Nozul önerisi ?
Tornavida Seti https://urun.n11.com/ekran/jakemy-j...PuBJa9h4m8hs0ovM-rgaApJsEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
Havya istasyonu ?

Müsait bir zamanda ben de aşağıdaki linkteki ürünü almayı düşünüyorum. Özellikle elektronik gibi ince işler için daha kullanışlı gibi geldi bana.Örneğini verdiğiniz stanley türü kaba geliyor sanki.Daha ürünü kullanmadım o yüzden "tavsiye" kısmını es geçiyorum.

Link: RIESBA 8858LCD 650 W Sıcak hava tabancası

Tornavida için ise tavsiyem: XIAOMI Mijia Wiha 24 in 1 Çok amaçlı Hassas Tornavida Seti

Havya istasyonu sıcak hava tabancası ayrı alınacaksa ihtiyaç mı bu kişisel bir karar ama havya tavsiyem:

MINI TS100 Mini Taşınabilir Akıllı Programlanabilir Elektrikli havya

telefon tamircileri sıcak hava tabancasını (genelde) telefon kasasını açmak için kullanıyorlar.

bu ürün lehim sökmek için uygun değil bununla ısıyla daralan makaron ısıtılır
Hocam benim bu ürünü alacak olma nedenim aynı zamanda iyi bir marka ve başka işlerde de kullanabilirim. Fakat önceliğim lcd ekran sökerken yahut smd entegre lehim sökerken kullanmak.Aynı zamanda bir havya ya ihtiyacım olduğu için en mantıklısı ikisi bir arada almak mıdır? Bütçemde çok fazla değil max 200-250. Başlangıç aşaması için ideal diye düşünüyorum

Bunun gibi birşey bulup alın bence

Hocam bu ürün bütçemi biraz aşıyor.Sizce bu nasıl ikisi bir arada çok kullanılan tiplerden sanırım bununla lcd ekran ve kasa açılır.Smd entegre devrelerde lehim yapılabilir sanırım.Bilginiz var mı?

Size lazim olan soyle bir istasyon.

Butcenizi bilmiyorum ama sicak hava lie smd malzeme sokmek istiyorsaniz bunun gibi urunlere bakmalisiniz.

Yaninda hem havyasi hemde sicak hava ufleme uniteside var. Ayri ayri almak daha maliyetli olabilir.

images.jpeg

Size lazim olan soyle bir istasyon.

Butcenizi bilmiyorum ama sicak hava lie smd malzeme sokmek istiyorsaniz bunun gibi urunlere bakmalisiniz.

Yaninda hem havyasi hemde sicak hava ufleme uniteside var. Ayri ayri almak daha maliyetli olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 51818
Hocam evet lazım olan şöyle birşey fakat 470TL gibi bir ücreti var benim bütçem 200-250 civarında önerebileceğiniz muadili bir ürün var mıdır? Çok teşekkür ederim İlginiz için

Hocam evet lazım olan şöyle birşey fakat 470TL gibi bir ücreti var benim bütçem 200-250 civarında önerebileceğiniz muadili bir ürün var mıdır? Çok teşekkür ederim İlginiz için

Elinizde kalem havya var ise yada simdilik idare edecegim derseniz piyasada uygun fiyata kalem havya bulabilirsiniz.

Sicak hava unitesine gelirsek asagidaki gibi bir urun alabilirsiniz. Bu urunler baslangic seviye icin yeterli olacagini dusunuyorum.

ktronik-Is-S-cak-Hava-Tabancas.jpg_640x640q70.jpg_.jpg

https://m.tr.aliexpress.com/item/32...d=4184amp-UkoG8IoYB2CyiAOvZJwDDg1549825704765

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri