Yangin algilama sİstemİ projesİ

daglar

Üye
Selam arkadaşlar çalıştığım firmada yuksek yapılı bir binanın danışmalığı yapıyoruz. Sorunum sudur:
yapı rezidins bir yapıdır yuksek yapılar ile iligili yonetmelikten yuksek yapılı binlarda konutlarda yangın algılama sisteminin yapılması zorunlu değil ibaresi geciyor. ama yangın algılama yonetmeliğinde ise 51.5 m den sonra otomatik yangın algılama sistemini yapılması zorunludur. ama oradaki ibareden otomatik yangın algılama sistemi dseniliyor,konutta yangın ihbar sistemi yapılması gerekiyormu.bilgisi olanlar şimdiden tesekureler.
2. sorumda sudur. kapalı otoparklarda sprinkler kullanılıyor. şimdi yonetmelikten bu durum içinde tam net bir ifade yok şimdi yangın esnasında sprinkler otomatik olarak ihabar verebiliyor bunu biliyorum isi dedektorlerin yerine kullanılabiliyor. projelerde boyle yapıyorum. ama bu konuda net bilgisi olanların paylaşımda bulunurlarsa sevinirim ..tesekurler hepinize şimdiden...

yangın alarmları ile ilgili kanuni prosödürü ben itfayeden öğnremiştim bi zamanlar

Sn.saltukakar ;
Ögrendiginiz prosedür'ü bizimle paylaşırsanız eger,seviniriz.
Saygılarımla;

ewt hazır ornek projenız varsa sevınırım

Yangın yönetmeliğine buradan bakabilirsiniz.
http://www1.ibb.gov.tr/itfaiye/bylaw.aspx
İstanbul belediyesi yüksek yapılar ile ilgili bir yönetmelik çalışması yapıyormuş.
İzmir belediyesinin bir yönetmeliği var yüksek yapılar ile ilgili.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri