Yangın alarm santrali seçimi için yardım istiyorum

5ezer

Üye
65 ad. dedektörü
8 ad. ihbar butonu
4 ad. siren

dedektör, siren ve buton sayımı yukarda belirttim arkadaşlar bunlara göre en uygun santral hangisidir.

bina 4 katlı

teşekkürler..

mavigard hem baglantıları kolay hem randumanlı calısıyor hemde gorsel olarak urunlerde goze hıtap eden cesıtlerı
var tercıhım ve kullandıgım urundur tavsıye ederım...

Bence Honeywell almalısınız kalitesini kanıtlamış bir marka sonuçta.

bence kilsen marka panel kullanmalısınız.

bosch kullanabilirsin kilsenden biraz pahalı finder'den uyguna gelir fiyatı en azından bosch :)

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de adresli ya da akıllı yangın algılama sistemleri diye adlandırılan sistemleri üreten yok.

Sizin isteğinize ve ihtiyacınıza göre değişmekle beraber mevcut sistemleri sıralayalım;

Konvansiyonel sistem için;

* Alfamax, EDS, Mavigard gibi Türk üreticilerin sistemleri birbirine çok benzer. Uzun zamandır ürünleri piyasadadır ve gerekli geri beslemelerle mevcut sorunları çözmüşlerdir. Her ne kadar halen bir sirenin ne kadar akım çekebileceğini tahmin etmeyip karta düşük sigorta koysalarda yine de iyi denebilir. Ama şunu unutmamak lazım gibi kablolamada ya da montajda sıkıntı yaşandığı zaman panel yüksek ihtimalle elinize yapışır, bilginize.. :)

Adresli ya da teknolojisi biraz daha üstün olan Akıllı sistemler için;

* Ben GE Ziton ve Kilsen devreye aldım, Honeywell'in kurulumdan sonraki kullanımını gördüm. Kilsen'i de GE Security satın aldığı için onları da dahil ederek söyleyebilirim ki bu firmalar kendilerini ispatlamış firmalar bildiğiniz üzere.. Performansları pek de tartışmaya çaık değil. Kilsen paneli GE Ziton'a göre çok daha yeni bir panel ve programlaması çok kolay. Birden fazla panelin birbirleri ile haberleşmesi Ethernet üzerinden olduğu için hızlı ve sorunsuz. Üzerindeki navigasyon tuşu ile birçok şey yapabiliyorsunuz. Honeywell'e zaten laf yok..

Uzun lafın kısası, benim gördüğüm akıllı sistemler ya da konvansiyonel sistemler kendi içerisinde çok da farklı değil. Performans açısından adresli sistemler tabii ki konvansiyonel sistemlere göre daha iyiler ama bildiğiniz üzere ciddi fiyat farkı olabiliyor.

Saygılarımla,

Konvansiyonel sistemde Mavigard gayet kullanışlı hemde sorunsuz bir seçenek.

merhaba arkadaşım piyasada birçok ürün ve sistem var. tercihini ucuz olsun diye yaparsan bir çok ürün bulursun. ama gercekten kullana bileceğim sorunsuz çalışacak ve oluşabilecek sorunlarda iyi hizmet ala bilecegin firma mavigard' dır.

yangın sisteminde önemli olan dedektör seçimi sıcaklık yada duman dedektörü hangisini nerde kullancaksın buda çok önemli onun için iyi bir firmanla çalışmanı öneririm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri