yabancı dil

Tekrar Merhabalar,

Eğer yabancı dil konusunda bir kursa başlangıç yapmayı düşünenler varsa Halk Eğitim Merkezlerini önerebilirim öncelikle. Örnek olarak Maltepe Halk Eğitim Merkezi diye aratırsanız orada İngilizce dahil pek çok farklı yabancı dili uygun maliyetle öğrenme şansınız olacaktır.

Teknik ingilizce vb konularda da detaylı öneri için Facebook gruplardan Otomasyon-PLC Programlama 'yı önerebilirim.

Sorusu olan arkadaşlar bana cevap yazsın lütfen.

Herkese iyi günler

ha gayret arkadaşlar.... yavaş ilerliyor.... oysa inglizce den hepimiz malufuz....

daha çok mesaj bekliyorum bu konuda....

yardım açısından:
Neden, ülkemizde yabancı dil şart koşuluyor da o ülkelerde öyle koşul yok.
Neden, biz "si di" veya "di vi di" derizde onlar "ti ar ti" derler
Neden, biz o ülkeleri gezmeye izin yokta onlar elini kolunu salıyarak geliyorlar. bunu şunun için söylüyorum: dil bilgisi sadece okulla alakalı değil, pratik de çok önemli...... o ülkeler tüm dünyayı çocukken aileleriyle okulla geziyorlar.... bizlere izin yok.... öğretmenlerimize bile kısıtlı izin var...... sen elektrikçisin sadece okuyarak elektrikçi olunurmu. buda öyle bir şey.

Bu önemli
onlar dışarda iş yaptıkları için inglizce bilen adamları gönderiyor. bizde aynısını yapıyoruz. dolayısıyla yurtdışında iş yapan insanlar değilsek inglizceyide o kadar bilmemize gerek varmı. sanırım onlarda da aynısıdır. biz sadece inglizce bileni görüyoruz.....

son:
bence inglizceyi ihtiyacına göre bilmelisin.... fazla zaman ve enerjin varsa ailene harca yada türkçene harca.... koca adam olmuşuz burda bile birbirimizin yazılarımızı anlamıyoruz....

Tamamen katılıyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri