Yıldız noktası ile toprak arasındaki yükün durumu

okuduğum cevaplara bakınca hiç birimiz voltaj nedir ? potansiyel fark nedir? ne değildir ?nerede oluşur?
nasıl oluşur anlamamışız . yada anlatamıyoruz . bunu anlamak lazım önce bu konuyu okursak anlamaya çalışsak konuyu tartışmaya gerek bile kalmayacak kanatindeyim .. emk nedir elektron neden akar nereye akar? yazsam 10.000 konu başlığı yazarım .

ama bunlar burada anlatmakla olacak konu değil ..
şiddetle tavsiyem potansiyel farkın oluşma koşullarını incelemeniz ... elektronların akış eğilimini neden bu eğilimi gösterdiklerini kavradığımız an olayı çözmüş ve anlamış olacağız ..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
okuduğum cevaplara bakınca hiç birimiz voltaj nedir ? potansiyel fark nedir? ne değildir ?nerede oluşur?
nasıl oluşur anlamamışız . yada anlatamıyoruz . bunu anlamak lazım önce bu konuyu okursak anlamaya çalışsak konuyu tartışmaya gerek bile kalmayacak kanatindeyim .. emk nedir elektron neden akar nereye akar? yazsam 10.000 konu başlığı yazarım .

şiddetle tavsiyem potansiyel farkın oluşma koşullarını incelemeniz ... elektronların akış eğilimini neden bu eğilimi gösterdiklerini kavradığımız an olayı çözmüş ve anlamış olacağız ..

Peki

Forumlar güncel basit sorunlara çözümlerin tartışıldığı ortamlardır . Burada kalkıp elektrik devre teorisi eğitimi verilmesini ve girift konulara dalınmasını beklemek de pek mantıklı değil . Bu konudaki sorulara cevap verirken karşımızdaki insanın bu konular hakkında bir altyapısı olduğunu düşünerek cevap veriyoruz . Karşımızdaki insanın böyle bir altyapısı olmayınca da hiç ömründe fil görmemiş kör bir insana filin nasıl bir şey olduğunu tarif etmeye dönüşüyor yapılan muhabbetler malesef .

evet hepiniz haklısınız eğlence yeri burası . hepinize eğlenceli forumlar diliyorum..

evet hepiniz haklısınız eğlence yeri burası . hepinize eğlenceli forumlar diliyorum..
kibir , kişi tarafından sönümlendirilmesi gereken bi hissiyattır. bi ortama girip kibirle ahkam kesip çekip gitmek girdiğin ortamı germekten başka bi işe yaramaz. ayrıca forumlar; teorik bilgi edinme kadar eşekten düşeni bulma ve o kişinin tecrübesinden elde ettiği sonuçları öğrenme yeridir.
çok derin... :)
"Nötr Toprak Arası Gerilim Neden Olur Nasıl Düşürülür, Kaç V Olmalıdır?" https://aksutep.com/notr-toprak-arasi-gerilim/
Bunu da okumanizda fayda var.
okudum. teşekkür ederim.

yazılarımı okumadın zannımca konularıda okumadın zannımca benim verdiğim bilgileri milyon versen alamazsın 35 YILDIR ENERJİYİ ÜRETEN YÖNETEN DAĞITAN BİRİ olarak ve türkiyede hatırı sayılır 3 büyük jeneratör firmasının teknik servis müdürlüğünü yapan biri olarak her konuda ama her konuda tevazu gösterebilirim ama enerji ve özellikle jeneratör senkronizasyonu konusunda alternatörler konusunda motorlu şalterler konusunda tevazu gösteremem kimse kusura bakmasın .. çünki ben butun bu ekipmanların eğitimlerini imal olduğu yılda kendi fabrikasında aldım .. şimdi kibir deyince harbiden kızdım ..
bu yazdığım konularda sıkışan profosyopnel arkadaşlarım yani meslek olarak icra eden arkadaşım varsa lütfen bundan sonra bana özelden yazsın gerçektan yardıma ihtiyacı olanlar .
lütfen ödev yaptırmak isteyenler uzak olsun benden . ödevin nasıl yapılacağı konusunda fikir isteyen olursa veririm . siz eğlenmenize bakın rahtsız ettiysem özür ..

yazılarımı okumadın zannımca konularıda okumadın zannımca benim verdiğim bilgileri milyon versen alamazsın 35 YILDIR ENERJİYİ ÜRETEN YÖNETEN DAĞITAN BİRİ olarak ve türkiyede hatırı sayılır 3 büyük jeneratör firmasının teknik servis müdürlüğünü yapan biri olarak her konuda ama her konuda tevazu gösterebilirim ama enerji ve özellikle jeneratör senkronizasyonu konusunda alternatörler konusunda motorlu şalterler konusunda tevazu gösteremem kimse kusura bakmasın .. çünki ben butun bu ekipmanların eğitimlerini imal olduğu yılda kendi fabrikasında aldım .. şimdi kibir deyince harbiden kızdım ..
bu yazdığım konularda sıkışan profosyopnel arkadaşlarım yani meslek olarak icra eden arkadaşım varsa lütfen bundan sonra bana özelden yazsın gerçektan yardıma ihtiyacı olanlar .
lütfen ödev yaptırmak isteyenler uzak olsun benden . ödevin nasıl yapılacağı konusunda fikir isteyen olursa veririm . siz eğlenmenize bakın rahtsız ettiysem özür ..
görüyorum ki başka bi hissiyatı da hatırlatmam gerekiyor; EMPATİ

sizden;
'' okuduğum cevaplara bakınca hiç birimiz voltaj nedir ? potansiyel fark nedir? ne değildir ?nerede oluşur?
nasıl oluşur anlamamışız . yada anlatamıyoruz .''
'' evet hepiniz haklısınız eğlence yeri burası . hepinize eğlenceli forumlar diliyorum.. ''

ifadelerinizi, sizin bi grupta fikir alışverişi yaparken, bi konuya odaklanmış sohbet ederken; bi başkasının gruba gelip size ve gruptakilere yönelik olarak söylediğini canlandırmanızı rica ediyorum. lütfen.

samimi olarak düşünün, ne hissedersiniz?

bende ; yukardan bakma hissiyatı uyandırdı.
'' bi konuda çok bilgili olan insanlar, tevazu göstermemelidir '' diye bi toplumsal kural hatırlamıyorum. tevazu göstermelidir diye de bi kural yoktur.

diğer konu:
'' tevazu gösteremem kimse kusura bakmasın '' ifadenize bilimsel yaklaşırsak ;

beynimiz, nöronlarımız etten yapısıyla, elektrik akımı kullanan, hayat boyunca elde edilen her bir tecrübeyi hafızasına kaydeden, hayranlık uyandıran birer şaheser.
ve bu şaheserlerin kişiye olan katkısı, bi beyin kanamasına, bi pıhtıya kadar olduğunu unutmayalım. hatta ölümle, hayat boyu kazanılan tüm tecrübelerimiz; bi daha insanlığa faydası olamayacak şekilde imha oluyor. ( kitap yazma, çırak yetiştirme, eğitim verme vb. aktivitelerimiz hariç )

her ne kadar özel veya kamuda bilgi paylaşımının kopyalanma, işini çalma gibi sebeplerle yapılmaması normal karşılansa da , bilgi paylaşımı çok değerli bi erdemdir.

bi filmde geçen çok hoşuma giden bi slogan vardır;

'' bakış açınızı değiştirin ''

Kardeş polemiğe gerek yok öesajlarımı okuyun konuşuruz birtanesinde kibir varsa haklısın eşeeğim ben ama öle önyargılı yaklaşınca kızdım
Bakış açımı değiştirdim. Belkide bizim mesleğin suriyelilere kalması daha hayırlıdır

Kardeş polemiğe gerek yok öesajlarımı okuyun konuşuruz birtanesinde kibir varsa haklısın eşeeğim ben ama öle önyargılı yaklaşınca kızdım
Bakış açımı değiştirdim. Belkide bizim mesleğin suriyelilere kalması daha hayırlıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri