Yıldız üçgen sorusu

bagkantıkarını konturol et

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bence panoyu komple sök şemayı karşına al vekumanda devresini kur dene daha sonra güç devresini kur. kolay gelsin.arızayı bulmak yapmaktan daha zordur bazen.

evet arkadaslar, söktüüm tekrar yabtımmm zaman rolesinde sorun çıkıyor kontaktor çeknce etkilenior ve kendiliğinden atıyor.. teşekkürler..

kontaktör lerin bağlantı hatası görünüyor neden dersen yıldız üçgende bilirsin abim bir adet ana kontaktör m diyede tabir edilir ilk olarakta herzamanda devre olacak olan sonra ilk etapta bunla yıldız çeker belli zaman sonra yıldızın devreden çıkmasıyla üçgen girer bu iki kontaktörün hem elektriksel kilitlemeleri yapılır yani üçgenin enerjisi yıldızın kapalı kontağından yıldızın enerjisi üçgenin kapalı kontağından geçirilmek suretiyle yapılır kolay gelsin

Arkadaşım sen o devreyi sök yeniden yap.Büyük ihtimalle senin kontaktörlerin kontakları hurdalık olmuştur.En iyi devre ençok emniyetli devredir. Mekanik ve elektrik kilitlemeden kaçınma.

Arkadaslar yildiz ucgen de sorun var cozemedim

once yildiz cekti belli bir sure sonra ucgen ve M kontaktoru cekti daha sonra stop yaptim

ikinci denememde isee direk olarek ucgen ve yildiz kontaktorleri cekmeye basladi ve belirli surreden sonra M cekti cekincede sigortayi attirdi

Kardeş doğru anladıysam ilk seferde de yanlış çalışmış.İlk önce Mile yıldız beraber çekmeli.Sonra M hiç bırakmadan yıldız bırakıp üçgen çekmeli. Bence sen kontaktörlerin kontaklarını kontrol et. Muhtemelen yapıştı. Bir de kumanda devreni...

Evet Arkadaslar Sorunu Hallettim Dediklerinizi uyguladm teşekkürler :)

M kmontaktörü yıldızla beraber start verdiğinden de çeker sonra zanman rölesinde ayarladın kadar sonra yıldı devre dışı üçgen aktif olur muhtemelen yıdız ila üçgen aynı anda devreye gidiğiiçin sigorta aytmış not m kontaktöre devreden stop harici çıkmaz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri