YILDIZ ÜÇGEN GECİKME SORUNU

@veysel28 abi ya ne yıldız ne ne üçgen i ya :) hala ikinci dünya savaşından kalma bilgilerle eğitim veriyorlar :) Gençlere tristör anlatsınlar sürücü anlatsınlar bunları programlamayı anlatsınlar ; bizim ülke olarak çokmu fazla vaktimiz var :)
Sayılı hocalar bu dediğinizi anlatabilir ve sayılı öğrencide ancak onları anlayabilir ne yazık ki ne anlatan anlatabiliyor nede anlayan anlayabiliyor.Yüksek gerilim hattındaki uçaklar için yapılan topları 3 hafta boyunca;arkadaşlar bu toplar sadece uçaklar için yapılmıştır başka amacı yok deyip hocamızın tekrar tekrar anlatması gibi.:)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayılı hocalar bu dediğinizi anlatabilir ve sayılı öğrencide ancak onları anlayabilir ne yazık ki ne anlatan anlatabiliyor nede anlayan anlayabiliyor.Yüksek gerilim hattındaki uçaklar için yapılan topları 3 hafta boyunca;arkadaşlar bu toplar sadece uçaklar için yapılmıştır başka amacı yok deyip hocamızın tekrar tekrar anlatması gibi.:)
Bizim müdür kışın hatların yapışmamasına faydası varsa bizde takdıralım diyor :) 2 sene önceki yoğun karda hatlarımız yapışmış baya bir boğuşmak zorunda kalmıştık....

bence yıldız ucgen arası yarım sn fazla dalgıc pompaysa o yarım sanıye motoru yılzdızdayken aldıgı devrın cok assagısına cekebılır eger gucun yuksekse trafoya yakınsan zaman rolesını devreden cıkartan kumanda yapmalısın ıstersen cızebılırım sana

bence yıldız ucgen arası yarım sn fazla dalgıc pompaysa o yarım sanıye motoru yılzdızdayken aldıgı devrın cok assagısına cekebılır eger gucun yuksekse trafoya yakınsan zaman rolesını devreden cıkartan kumanda yapmalısın ıstersen cızebılırım sana

Herkese teşekkürler sistemi Şebeke kontaktörünün iki NO ucunu kullanarak çözdüm. Biriyle kendini diğeriyle sistemi mühürlüyorum. İlk enerjilendiği anda da yıldız ve şebeke aynı anda çekiyor. Zaman rölesini devreden çıkartmaya gerek duymadım. Bir sorun teşkil etmiyor şimdilik. Teşekkürler selamlar.

Herkese teşekkürler sistemi şebeke kontaktörünün iki NO ucunu kullanarak çözdüm. Biriyle kendini diğeriyle sistemi mühürlüyorum. İlk enerjilendiği anda da yıldız ve şebeke aynı anda çekiyor. Zaman rölesini devreden çıkartmaya gerek duymadım. Bir sorun teşkil etmiyor şimdilik. Teşekkürler selamlar.
anladım ben zaman rolesını cıkarttım bazı devrelerde fakat ucgene gecerken asırı akım cektıgı ıcın muhurlemeyı bozuyordu bırazda rolenın ıyısını kullanmak gerek yanı gucun varsa zaman rolesını devreden cıkarttınmı hıc sorun kalmaz yapısma gıbı ıyı calısmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri