Yıl sonu beceri sınavı ?

mertcan106

Üye
Arkadaşlar hoca kompanzasyon devresi soracak mış ilk başta kumanda devresi soracam demişti anlamış değilim niye değiştirdi yıldız üçgen kompanzasyon sorabilirmiş bunun devresi var mı sizde arkadaşlar ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@mertcan106 öncelikle sorulacak sorunun ne olduğunu iyi öğren. "Yıldız üçgen kompanzasyon" diye bir tabir yok ! Yıldız-Üçgen motor devresinde münferit kompanzasyon nasıl yapılır olabilir sorun. Yada kondansatör grupları neden yıldız bağlı değildirde üçgen bağlıdır da olabilir. Önce sorunu iyi öğren mesleğine bu kadar uzak kalma !

@mertcan106 öncelikle sorulacak sorunun ne olduğunu iyi öğren. "Yıldız üçgen kompanzasyon" diye bir tabir yok ! Yıldız-Üçgen motor devresinde münferit kompanzasyon nasıl yapılır olabilir sorun. Yada kondansatör grupları neden yıldız bağlı değildirde üçgen bağlıdır da olabilir. Önce sorunu iyi öğren mesleğine bu kadar uzak kalma !
Kompanzasyon çeşitlerinden 1 tanesini sorcam dedi kumanda devreside sorcakmış büyük ihtimal kumanda devresini yıldız üçgen soracak kompanzasyon dan sadece çizceksiniz dedi yaptırmıcam dedi.Sizce ne sorabilir

Ben öğretmenin olsaydım;
- Yıldız üçgen devresinin kumanda şemasını çizidirip çalışmasını anlatmanı isterdim.
- Kompanzasyon çeşitlerini çizerek anlatmanızı isterdim.

Ben öğretmenin olsaydım;
- Yıldız üçgen devresinin kumanda şemasını çizidirip çalışmasını anlatmanı isterdim.
- Kompanzasyon çeşitlerini çizerek anlatmanızı isterdim.
Hocam yine ayni kişiyim fakat hoca çizim sorcam dedi Tanım sormıcam dedi Sınıfta Yıldız Üçgen çizim vardı elemanlar yerleştirilip bağlantılar yapılmıştı öyle birşey sorcam dedi

Hocanız anlatamayacağınızı bildiği için çizimle yetinmiş :)
Geçen gün stajerimin hocası kontrole geldi, Hakan bey sınavda tahtaya I=U/R formülünü yazıyorum soruda gerilimi direnci veriyorum akımı istiyorum yaklaşık 30 kişilik sınıf 14 tane sıfır not alan öğrenci var diyor ! Durum bu kadar vahim ! :(

Anlıyorum sizce kompanzasyon dan ne çizim sorabilir ben şöyle düşünüyorum kumanda devresinde ileri geri sorar zaten ileri geri de butonsal ve Elektriksel var bunnarı sorar kompanzasyon çiziminde ise Yıldız Üçgen sorabilir mi çünkü bize 11 Sınıfta sadece Yıldız Üçgen çizdirmiş

kompanzasyonçeşitleri.jpg

Kompanzasyonla ilgili yine hocanız olsaydım sabit motor kompanzasyonu ile ilgili bir çizim sorardım, kompanzasyon mantığını biliyormu diye otomatik kompanzasyon tek hat şemasını sorardım, otomatik kompanzasyon sisteminde sadece bir kademenin tek hat veya bağlantı şemasını sorardım.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri