Yüksek Lisans hakkında

yavuzz

Üye
arkadaşlar temmuz ayında tezimi verdikten sonra nasip kısmet olursa okulum bitiyor okul işlemleri ve denklik konusu biraz uzunca bir süre alacağı için yüksek lisans yapmayı uygun gördüm.Bitirme tezimi rügar türbünlerindeki elektronik frenlemelr üzerine hazırlıyorum.Bu noktda size sormaya ihtiyac duyduğum bir konu nasipse almanayaya yüksek lisasns için gideceğim başvurduğum bölümlerden biri köln üniverstesi otomaston ve bilgi sistemleri diğeri kiel üniverstesi rüzgar mühendisliği.
kiel için:
Wind Engineering :: Fachhochschule Flensburg
köln için:
http://www.master-ait.de/content/index_ger.html

Rüzgar mühendisliği konusunda bir fikriniz varmı?ne dersiniz bölüm tamamen rüzgar gülleri üzerine hoşumada gitti fakat wind engineering biraz kulağa garip geliyor.Fikirlerinizi bekliyorum.Sizce rüzgar mühendisliğinin türkiyedeki ennerji sektörlerinde iş olanakları nelerdir yada varmıdır?Fikirleriniz benim için çok kıymetlidir yorumlarınızı bekliyorum

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yenilenebilir enerji popüler.Hâli hazırda Türkiye'nin kurulu gücünden daha fazla rüzgâr enerjisi lisans başvurusu var.Petrol ve doğal gaz fiyatları arttıkça bu sektörün önü açık.Her yeni sektörde olduğu gibi yetişmiş insan gücü sorunu var.
Allah yolunuzu açık etsin.

isim itibariyle çalışma alanı kısıtlı bir bölüm gibi ama Türkiyede rüzgar enerjisinden yararlanan bir ülke.türkiye rüzgar enerjisinde nerede kısa bir araştırma yapın bu konuda sektörün beklentileri nedir,gelecek yıllardaki yeri nedir....bakarsınız bu iş için aranan sayılı kişilerden olursunuz.

verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim sizinde söylediğiniz gibi bu alanda kalifiye eleman sıkıntısı çok fazla fakat gözümü korkutan acaba sektörde gerçekten böyle bir diplomalı elemana ihtiyaç olup olmadığı sizinde bildiğiniz gibi elektrik-elektronik alanında alt ve yan dallar birbirlerinin alanlarından rahatlıkla iş alabiliyorlar. peki otomasyon kousunda ne düşünüyorsunuz gerçekten bu konuda ihtiyaç söz konusumu değilmi?bildiğim kadarıyla otomasyoncular fabrikaların Bakım yerlerinde rahatlıkla çalışabilmekteler böyle bir pozisyon için sizce mastır gereklimi.

Sevgili yavuzz;

Önümüzdeki yıllar içerisinde rüzgar enerjisi bir hayli popüler olacak.zaten Avrupa'da şu an çok popüler ve iş alanı oldukça geniş.Eğer bu dalda yüksek lisans yaparsanız bana göre geleceğe yatırım yapmış olursunuz.Tabiiki yinede iyi düşünüp hakkınızdaki en iyi kararı vermek kendinize düşer.Fikrim yukarıda belirttiğim gibi geleceğin mesleği olmaya adaydır..

Öğrenim hayatınızda başarılar dilerim..

mesleki alanım elektronik mühendisliği.

tüm site çalışanlarına ve üyelerine şimdiden çok teşekkür ederim yüksek lisasn çin tüm evrak vize ve yurt işlemlerimi tamamladım bundan sonrası almanyada devm edecek gönülden teşekkürler

arkadaşlar yuskek lısans hakkında pek bilgim yok..kocaelınde okuyorum son sınıfım acaba yurt dısında ünilere nasıl basvuruluyor ve neler ıstıyorlar ? bu konudakı arkadaşım bılgılı oldugundan soruyorum

almanya için okuldan okula çok fazla br değişkilik yok fakat ortalama ve referans mektuplarına çok önem veriyorlar okul ücretşeri yaklaşık dönemlik 500 euro fakat inglizcenizin yada lamacanızın olmasını istiyorlar bunun için ya tofel yada dsh sınavından geçmek şart tabi bu gene okula göre değişiyor aşagıda verdiğim siteden master bölümünü ve aklınızdaki bölümün inlizce adını yazı o size hangi okullarda olup olmadığını söylüyor istenen şartlarda burada veriliyor
DAAD - International Programmes in Germany 2011

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri