Yüksek Gerilim Proje Çizimi

Benimde öğrenmek istediğim konu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Onu çok araştırdım.Ama sanki benim tam konuma cevap vermiyor ,daha çok yüksek enerjili nakil hatlarıyla alakalı örnekler ve bilgiler var.Ben ise şehre ulaşan elektriği trafolarla indirgeyerek hatta şehir içinde 2.ci bir trafo ile indirgeyip bir tesis ya da yerleşim yerini beslemek üzere projelendirme ve teknik bilgi istiyorum.

Kitabı biliyorsanız bu ulaştığım bilginin doğruluğunu sorgulayabilir misiniz ?
Atilla beyin piyasa da (gelişim kitapevi olması lazım) 180 tl ye satılan bir kitabı var ENH iki cilt siz eğer özel trafolu müşterilere iş yapmayı planlıyorsanız müşterek direkli projelerde yapmanız gerekebilir onun için bu 2 ciltin yanında yine Atilla beyin AG Elektrik Şebekesi Proje kitabını 80 tl civarın olması lazım alabilirsiniz. Tip proje olarak bir tane yakın zaman da olacak ihale dosyası yüklüyorum ilintiye. Bu tarz devlet ihale projeleri en güncel tip projelerdir. Siz de kamu ihale kurumunun ihalelerini inceleyip şartnamelerini okuyup kendinizi geliştirebilirsiniz.
saygılar, iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• 2014-178309_13_UYDUKENT_ENHAT_PROFIL.rar
    114.5 KB · Görüntüleme: 146
Atilla beyin piyasa da (gelişim kitapevi olması lazım) 180 tl ye satılan bir kitabı var ENH iki cilt siz eğer özel trafolu müşterilere iş yapmayı planlıyorsanız müşterek direkli projelerde yapmanız gerekebilir onun için bu 2 ciltin yanında yine Atilla beyin AG Elektrik Şebekesi Proje kitabını 80 tl civarın olması lazım alabilirsiniz. Tip proje olarak bir tane yakın zaman da olacak ihale dosyası yüklüyorum ilintiye. Bu tarz devlet ihale projeleri en güncel tip projelerdir. Siz de kamu ihale kurumunun ihalelerini inceleyip şartnamelerini okuyup kendinizi geliştirebilirsiniz.
saygılar, iyi çalışmalar...

İlgi ve cevabınız için teşekkür ederim. 1 hafta kadar önce edindim Atilla hocanın bahsettiğiniz kitabını, şuan üzerinde çalışmaktayım. Faydalı olacağı kanaatindeyim. Üzeri dediğiniz gibi bizlere kalmış... Ekte ki dosya içinde ekstra teşekkür ediyorum.

YERALTILI ŞEBEKELERDE EN İYİ KAYNAK ONAYLANMIŞ PROJELERDİR.

TAM OLARAK NASIL BİR TESİS PROJESİ HAZIRLAYACAĞINIZI BİLDİRİRSENİZ BİR ÖRNEK GÖNDEREBİLİRİM

YERALTILI ŞEBEKELERDE EN İYİ KAYNAK ONAYLANMIŞ PROJELERDİR.

TAM OLARAK NASIL BİR TESİS PROJESİ HAZIRLAYACAĞINIZI BİLDİRİRSENİZ BİR ÖRNEK GÖNDEREBİLİRİM

Direkten yer altina inip 100-150m mesafeye beton koske girecegim bir is var suan elimde,birde direkli bir is var,tahmini 7 direk ile 50kva bir trafoyu besleyecegiz
Tesekkurler ilginiz icin

Forum istatistikleri

Konular
128,351
Kullanıcılar
450,205
Son üye
ahmtmtlu

Yeni konular

Geri