Elektrik Proje Çizim Bedeli

elektrik ic tesisat projesi cizimleri anladigiim kadariyla kisiye gore degisiyor. ben bedava cizim yapip elektrik aboneliginden daire basi para alanlari duyuyorum. dogruluk payi nedir? smm belgesi olup serbest calisacak bir elektrik muhendisi nasil ve nerden para kazanacak ?

Maalesef doğrudur.Dua edelim,üste istemesinler.Bunları yapan SMM olduğuna göre,kimi kime şikayet edeceğiz.

tabi ki doğrudur. tesisatı yapan aynı zamanda projesini de hazırlıyor bedelsiz.

Merhaba arkadaslar fason olarak ag - og ges ic tesisat v.b elektrik projeleri ciziyorum. Ilgilenen arkadaslar olursa asagidaki numaradan bana ulassinlar 05452827347

Eskişehir de ne güzel işliyor tedaş diyor ki ilk önce git emoya onaylat öyle gel diyor ve ondan sonra projeyi kayıt altına alıyor. sistem böyle yürürse olur sizin dediğiniz.

Üç katlı, 2000m2 villa için ben 12.000 tl bedel istemiştim.
Peki ne için:
Bütün sistemlerin çizimleri, (ayd, priz, mekanik güç, tv,data,pano,kabin,Knx,dali, ve hatırlayamadıklarımda dahil yakaşık 50-60 pafta.)
Bütün sistemlere ait metraj keşif sayfaları ve firma teklifleri,
Bütün sistemlerin uygulama projeleri,
Duvar,tavan yerleşim çözümleri vs......

Yani proje diyince iki lamba priz çizip bunlara bir gerilim düşümü hesabı yapmaksa zaten onları çekmeceden çıkartıp özalitci ile çözüyor artık ülkemizin teknik adamları.

Mesele bir bina kurum vs. işlerini A dan Z ye ele alıp müşavirlik hizmeti vermekse, iş bitincede birazda gurur duymaksa bunun bir kritere göre hesabını soruyorsan bence olmamalı.

Konuyu hortlatmak istmezdim.

Şuanki güncel EMO prosedürlerine göre Proje çeşidi ve fiyat hesapları için bir konu açacağım, herkes doğru fiyatları görerek referans alabilirler.

Üç katlı, 2000m2 villa için ben 12.000 tl bedel istemiştim.
Peki ne için:
Bütün sistemlerin çizimleri, (ayd, priz, mekanik güç, tv,data,pano,kabin,knx,dali, ve hatırlayamadıklarımda dahil yakaşık 50-60 pafta.)
Bütün sistemlere ait metraj keşif sayfaları ve firma teklifleri,
Bütün sistemlerin uygulama projeleri,
Duvar,tavan yerleşim çözümleri vs......

Yani proje diyince iki lamba priz çizip bunlara bir gerilim düşümü hesabı yapmaksa zaten onları çekmeceden çıkartıp özalitci ile çözüyor artık ülkemizin teknik adamları.

Mesele bir bina kurum vs. işlerini A dan Z ye ele alıp müşavirlik hizmeti vermekse, iş bitincede birazda gurur duymaksa bunun bir kritere göre hesabını soruyorsan bence olmamalı.

Konuyu hortlatmak istmezdim.
hocam merhaba , çizdiğiniz projeyi paylaşmanız mümkün mü . Örnek projeye ihtiyacım var .

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri