Yüksek Çözünürlük Sahibi Panel Tavsiyeniz

bayelektro

Üye
yüksek çözünürlüğe sahip bir panelle çalışmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir.teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ben ekran olarak deltayı kullanıyorum gayet güzel ve kullanışlı. kullanımıda çok kolay. yüksek çözünürlük olarak 10" olanı tavsiye edebilirim. bazı özellikleri aşağıdadır.

DELTA 7 inch DOP-B07S415 Dokunmatik Operatör Paneli
- 10" TFT LCD Dokunmatik Ekran 16:9
- Görüntü Boyutu 10" (226x129mm)
- 65536 Renk
- ARM9 32 Bit-CPU
- 1024*600 Piksel Çözünürlük
- SD Card Desteği
- 128M Flash Bellek
- 64Mbyte SRAM
- Flash Bellek ve Printer için USB HOST
- Program yükle/çek için USB
- Dahili 3 COMPort
- Değişik Ses Modu seçimi
- 8 Ayrı Dil seçimi

ESA marka IT107W ya da SC207 7" geniş ekran önerebilirim. 7" olması ve 800x480 çözünürlüğe sahip olması nedeniyle oldukça net görüntüler sağlamaktadır. Daha küçük bir panel arıyorsanız 480x272 çözünürlüğe sahip 4,3" IT104 düşünülebilir. Boyut tercihinizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olmaya çalışırım.

ESA IT serisindeki özellikler şöyledir:
TFT, 65536 renk, SP1, ETH, USB-A, USB-B, SD/MMC kart yuvası, ATEX (Ex-proof) sertifikası, DNV sertifikası, IP66 ön koruma

çözünürlüğü , 1200x600 olanlardan başlamanı tavsiye ederim. Piyasada çeşitli markalar modeller var. Delta , weintek , beijer , siemens , omron , ls , esa v.b. ... burda önemli olan programlama kolaylığı , desteklediği cihazların çeşitliliği, haberleşme seçenekleri , fiyat performas oranı önemli kriterlerdir. 800x600 çözünürlüklü bir panelle 1200x600 çözünürlüklü panel arasında %70 varan fiyat farkları olabiliyor. 800x600 çözünürlük bana yeter dersen bu oran cebinde kalır. Bu çözünürlük olayı panellerde kullanılan lcd ekranın kalitesi ilede alakalıdır. Led arka aydınlatmalı panel seçersen daha iyi olur. İmkanın varsa belirlediğin markaların görüntülerini izleyebilirsin.

Bana sorar isen endüstriyel PC Derim.

Amacınız nedir ona göre cevap vermek daha uygun olacaktır. Mesela eğer plc ile haberleşmeniz yeterli ise Op ancak içerisinde daha zengin görsel işlemler de yapmanız gerekiyorsa windows bazlı bir cihaz ve Scada paketi daha uygun olacaktır.
Herşey ihtiyacın durumuna göre yapılandırılmalıdır

Easy ekranlarda yeni seri cikti 16.2 milyon renk ben sahsen kullandim genelde diger ekranlar 65536 renktir.fiyati biraz pahalidir. Ama cam gibidir.tavsiye ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri