Yük Altında Ayırıcı Açmak mı? Kapatmak mı?

ayırıcıyı yük altında ben açtım ama iki üç gün gözlerim yandı mahvoldum suratım yandı bence denemeyin çok tehlikeli açmak dahada zararlı 1500A çeken bir sistemde açtım alah beni korudu gerçektende çok tehlikeli arkadaşlar ilk önce insan sistem önemli değil

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
açmak daha zararlıdır çünkü açarken trafa endüktif özellikte olduğu için ark ve sistemde dengesizlik oluşturacaktır. kapatmak ise daha az zaralıdır.tabi yükün durumuna göre.motor yükün fazla ise demenaj muhtemelen büyük sorun olur.

Karseşşş yük altında Ayırıçı ne açılır nede kapatılır. Açmakta zarar verir kapamakta.

tedaş personeli olarak yük altında ayrıcı açmak çok tehlikeli ve ayrıca sisteme daha çok zarar verir.siz açmayıda kapatmayıda enerjiyi kesin öyle yapın en garanti yöntemi budur

tedaş personeli olarak yük altında ayrıcı açmak çok tehlikeli

Şunu anlayamadım sadece TEDAS personelinemi tehlikeli :D yani başkaları enerji altında manevra yapabilirmi? Bence açmada kapamada tehlikeli, iş güvenliği kurallarına uymayan birçok kişinin video ve resimlerini internette bulabilirsiniz onları inceleyin sonra karar verin..:(

yük altında ayırıcı açmak ,kapamaya oranla daha tehlikelidir.gerek can,gerekse mal güvenliği açısından...

kaddan arkadaşa katılıyorum
e.k.a.t. belgesi alırken verilen kurslarda hepimize söylenmiştir.
ayırıcıyı açmak kadar kapatmakta hasar verir ancak hasarın sadece abonelere değil kendinize de zarar vereceğini unutmamak gerek.
illa ayırıcıyı açmanız gerekiyorsa öncelikle kesiciyi açmanız gerekiyor.

bende arkadaşlara katılıyorum hem açma hem kapama tehlikeli ama eski personeller (dağıtım şirketlerindeki) bunu sıklıkla yapıyorlarmış işlemi yapaan kişi eğer hızlı açma yada kapama yapamazsa veya ayırıcı kolu sıkışır yada ayardan düşmüşse bıçaklar tam açılmayacak yada tam kapanmayacak ve sonuçda işlemi yapan kişinin hayatı tehlikeye girmiş olacaktır bu şekilde çok çarpılan insan tanıyorum ayrıca ayırıcı üzerindeki yük nekadar çok ise açma ve kapama o kadar şiddetli ark yapıyor kesinlikle denenmemesi gereken bir durum

arkadaşlar bence bu tartışmalar çok gereksiz, her nerde olursa olsun önce kesici açılır, o 3 saniye gibi bir zamanda kesici açılır ve orda bir ark oluşur, o arkı kesici SF4 gazıyla keser ve ondan sonra o kesicinin ön ve arkasındaki ayırıcılar açılır. YÜKDEYKEN AYIRICI ASLA AÇILMAZ çok fazla ark olur o da kablolara ve hatta evlerdeki malzemelere bile zarar veriri elektrikli ev eşyalarına.

elekt. müh. özgür.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri