workhead motor tasarruf cihazı?

turkerweb

Üye
S.aleyküm;

Asenkron Motorlarda tasarruf amaçlı araştırma yapıyordum..Workhead isminde bir cihaza rastladım.Bu cihazla ilgili bilgisi ve daha once kullanma fırsatı olan var mı?
Cihaz anlatıldığı gibi tasarruf sağlıyormu? Olumlu olumsuz yanı nelerdir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
benzer bir cihazı bizim firmaya getirdiler ve denedik enjeksiyon makinelerinde motoru tamamen durdurduğunuzda basınç arızaları verir yavaşlatma şeklindeki çalışmalar çevrim zamanını bozuyor cihaz aslında bir soft starter bahsettikleri tasarruf bir yana hızlı çevrimlerde daha fazla enerji harcanmasına sebep oluyor.

merhaba öncelikli cihaz hakkında teknik döküman yada link verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Plastik enjeksiyon makinalarında enerji tasarrufuna gitmek için yapılacak uygulamalarda dikkat edilmesi gereken bi kac önemli husus var. kalıp basma suresi, motorun boşta çalışma süresi, motorun tam yükte çalışma süresi gibi, etkenler tasarruf oranlarında etkilidir. Bu cihazın tam olarak içeriğinde ne var bilmiyorum ama boşta çalışma sürelerine göre ve tam kapastede çalışma sürelerine göre tasarruf yapabilir.ama görünürde %40 lık bir tasarruf sağlamak işin veriminde düşme olmadan bence biraz zor gibi görünüyor.

bunun yanında bu cihazın içeriğinde frekans kontrol ünitesi olabilir, lokal kompanizasyon yapabilir, yumuşak başlatma özelliğide olabilir diye düşünüyorum. çekilen akımları azaltarak tasarruf saglayacaklardır, ama bunu sayaç üzerinde görebilmek lazım? almadan önce arkadaslar uygulama yapabılırler mı bunuda ögrenmek gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar. Bahsedilen workhead tasarruf cihazı bizim firmamız tarafından ugulanmaktadır. Bu güne kadar bir çok makinede ve ismi plastik sektöründe duyulmuş bir çok firmada de bu uygulama tarafımızca yapıldı. Tasarruf oranlarından yana tereddütünüz olmasın. Eğer plastik enjeksiyon makineniz var ise ve bu olaya ciddi bakıyor iseniz kesinlikle firmamız ile irtibata geçiniz ücretsiz keşif ve isterseniz deneme yapıp tasarruf oranını size dijital saat üzerinden de gösterebiliriz. Tasarruf oranları yukarıda arkadaşımızında dediği gibi kalıba makineye mamüle ve çalışma şekline göre değişmektedir. Bu güne kadar yaptığımız uygulamalarda %25 ile % 70 arasında motor üzerinden enerji tasarrufu sağladık. Daha fazla bilgi almak ve ya yüz yüze görüşmek için .:: Ezgi Elektronik Otomasyon Sistemleri ::. adresinden adres ve telefonlarımıza ulaşabilirsiniz. Şunu unutmamak gerekirki bu sistem plastik enjeksiyon , ve plastik şişirme makinelrine uygulanan bir sistemdir.Bunun haricindeki asenkron motorlu makinelere uygulama firmamız tarafından yapılmamaktadır.Çok yakında firma sitemiz ve referanslarımız güncellenecektir.Sitemizde daha doyurucu bilgiler yer alacaktır. Saygılar sunar başarılar dilerim.

arkadaşlar firmamız tüm acenkron motorlarda % 15 - % 30 tasarruf sağlamaktadır.
xx power adlı ürünümüzü 1.5 yıldır satmaktayız ege bölgesinde yoğun olarak kullanılmakta olan bir cihazdır.
1- yumuşak kalkış ve duruş sayesinde rulman kayış keçe gibi komponentlerin ömrü uzamaktadır.
2- yıldız üçgen kalkış için kullanılan tüm kontaktör termik z.rölesi vb. araçlara gerek yoktur.
3- lokal kompanzasyon sayesinde motor ısısı ve reaktif tüketim sıfıra indirgenmiştir.
4- full sinüs çıkış verebilen patentli algoritmaları mevcuttur.
5- düşük voltaj ve yüksek voltajlardan etkilenmemektedir motora daima 380 volt vermektedir.
6- yazılımında bulunan tasarruf modları sayesinde otamatik geçiş yapabilmektedir ( pompa . fan , kompresör, vb hangisini seçerseniz otamatik olarak ayarlarını bağlı bulunduğu motora göre yapar.
ayrıntılı bilgi ve inceme için Atak Elektrik Aydınlatma Malz. Paz. Ltd. Şti. internet adresine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar, bu Workhead sistemi kendini kanıtlamış bir sistemdir. Yüzlerce makinada çalışmaktadır ve bu sistemi kurduran firmalar çoktan sistemi amorti ettiler ve enerji verimliligi ile ceplerine para koyuyorlar. İ.Tandoğan beyin ve ahabu beyin yorumlarını hayretle okudum, yurdum insanları böyle olmamalı.

Arkadaşlar, bu Workhead sistemi kendini kanıtlamış bir sistemdir. Yüzlerce makinada çalışmaktadır ve bu sistemi kurduran firmalar çoktan sistemi amorti ettiler ve enerji verimliligi ile ceplerine para koyuyorlar. İ.Tandoğan beyin ve ahabu beyin yorumlarını hayretle okudum, yurdum insanları böyle olmamalı.
sayın mertmuzzy ben sistemin kesinlikle çalışmayacağını söylemiyorum çok farklı firmalardan (bunların arasında dünyaca tanınmış firmalarda var) denemeler yaptık eğer çevrim süreniz uzunsa yani soğutma için uzun süre bekliyorsanız sistem tasarruf sağlar fakat hızlı sistemlerde kısa çevrim sürelerinde tararruf oluşmuyor. eğer kısa çevrim sürelerinde bu tasarrufu yapabileceğini iddaa eden arkadaşlar varsa iletişim bilgilerini bana özelden ulaştırsınlar gerekli denemeleri yapalım hem biz kazanmış olalım hemde buradan sonuçları ilan edelim.

Adı her ne olursa olsun hiç bir tasarruf cihazı-inverter vs.için şu kadar tasarruf sağlar denilemez.Her işletmenin şartları ,projeleri farklıdır.Sn.Tandoğan kendi işletmesi için değerlendirmede bulunmuş,gözlemini aktarmış.
Benim kendi işletmemde %60 tasarruf sağladığım yer de var %5 sağlayamadığım da.
30kw motorun yapacağı işi 55kw motorla yapıp, sonra cihaz taktım % şu kadar tasarruf sağladım demek marifet değildir.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri