wireless adaptör kullanımı nasıldır

hkns

Üye
herkese çok selam . sorum wireless adaptör hakkında. benim wireless adsl modemim var ve bilgisayarım masa üstü ben eternetten internete girebiliyorum
yaklaşık 12 m mesafede başka bir masaüstü bilgisayar daha var wireless adaptör alarak o bilgisayarıda intenete bağlayabilirmiyim yada başka tavsiyeleriniz varmı Adatör marka/model tavsiyelerinizi de bekliyorum ilginize teşekkür ederim hayırlı günler

Ben kendi evimde wireless modem kullanıyorum 4 kat üsteki komşuya çıktığımda bile bağlanabiliyorum fakat senin durumun için seni yanıltmak istemem ama kullanılan cihaza göre durum değişebilir vede modemin durduğu yer ile bağlanmak istenilen bilgisayar arasında ne kadar duvar ve elektronik ekipman var çünkü arada engelleyecek çok fazla birşey olmaması lazım aksi takdirde başarısız olursunuz.

biz aynı kattaki komşumuzla kullanmak istiyoruz ama kablo çekme imkanımız yok o yüzden
wireless olarak paylaşıcaz umarım bi sıkıntı olmaz

masaüstü pc lere takılan PCI wireless kartlar var bunları taktığınızda işiniz hallolur.sinyal az gelirse modeminize yüksek db li antenlerden takabilirsiniz.modem anteni çıkıyorsa tabi.kolaygelsin.

kardeş en iyisi airties wus 200 ucuz bişey istiyosan tplink cnet alabilirsin. airtiesle 60-70 tl arasında yaklaşık 70 m çekim gücü var diğerleri 30-40 tl civarında ve 50 m çeker

airties al derim.gerçekten kaliteli biz fabrika içinde kullanyoruz çekim gücünde bir azalma olmuyor.

e5304ecd6431a143356c073fedf393e0.jpg

Arkadaşım wireless adaptör alıp kullanabilirsin arada duvar olması sorun değil 20-30 m ye kadar çeker. Wireless modemlerin yayın alanı 200-300 m yazar fakat duvar vs engellerden dolayı bu düşer ama sen yan komşunla kullanacakmışsın sorun olmaz rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri