Windows 7 altında Siemens PLC programı Çalıştırma

Arkadaşım bende win7 pro kurulu ve xp modda kurdum üstüne xp modda simatic5.5 kurdum ve mükemmel çalışıyor. kesinlikle tavsiye ederim çok güzel oldu.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaslar,

Bende, Wındows7 kullanıyorum, S-7 Plc kuramadım, bir arkadaşım, WM worksttaion proğramı verdi.Onu kurdum şu an orada plc proğramı kurdum..

arkadaşlar hç bu kadar uğraşamanıa gerek şu an kulanmakta olduğunuz plc programının bulunduğu işletim sisteminden bir iso oluşturuyoruz daha sonra wmware kuruyoruz bu program windows 98/2000/xp/vista/7 olsun tüm sürümlerde çalışıyor ne yapıyoruz oluşturduğumuz iso bu programa gösteriyoruz win7 altında bir önceki işletim sistemini kulanarak ne yeniden yükleme derdi ne de uyumluluk derdi tavsiye edilir.

arkadaşlar hç bu kadar uğraşamanıa gerek şu an kulanmakta olduğunuz plc programının bulunduğu işletim sisteminden bir iso oluşturuyoruz daha sonra wmware kuruyoruz bu program windows 98/2000/xp/vista/7 olsun tüm sürümlerde çalışıyor ne yapıyoruz oluşturduğumuz iso bu programa gösteriyoruz win7 altında bir önceki işletim sistemini kulanarak ne yeniden yükleme derdi ne de uyumluluk derdi tavsiye edilir.

iso oluşturmak bunu biraz açarmısın. Xp de iso oluşturmakla ne değişiyorda windows 7 home basic kuruluyır.Burayı biraz detaylı anlatırmısın.

wmware adı altındabir program var bu program sayesinde varolan iletim sisteminizi değiştirmeden istedğiniz işletim sisteminin iso olarak alıyorsunuz bunu için bir kaç farklı yol var
VMware Virtualization Software for Desktops, Servers & Virtual Machines for Public and Private Cloud Solutions
1)Hirenboot isimli program cd buluyorsunuz internette ve bir kaç torrent sitesinde bulabileceğinizden eminim hirenboot cd içerisnde bulunan acronics ghost ile işletim sisteminizin olduğu gibi iso olarak bilgisyarınızda sisizn seçeceğiniz bir yere yedeğini alıyor daha sonra wmware ile bu iso sanki yendien işletim sistemi kuruyormuş gibi (varolanı bozmadan) sanki program yükler gibi yüklüyor.
Hiren's BootCD 13.1 - All in one Bootable CD » www.hiren.info
2)Yok derseniz hirenboot ile uğraşama derseniz direk olarak bu programla iso alabilirsini
ACRONIS True Image Ultimate Boot CD ISO.[TDM] » İndir - Download - Kullan.Net | Kullanın,kullanmazsanız zaten kendinizden kıllanın
3)kendi işletim sisteminiz xp home yada vista basic nebiliyim win7 ise internetten is halinde hazırlanmış xp pro işletim sistemlerini indirip aynı şekilde wmware kulanarak yükleyebilirsiniz daha sonradan bu kurulan işletim sistemine istediğiniz gibi wincc yada simentic manager kurabilirsiniz
şu anda kulandığım işletim sistemi xp home fakat wmware sayesinde xp pro win7 ve linux işletim sistemlerini kendi orjinal sistemimi kapatmadan istediğim gibi kulanabiliyorum

gene karışık geldiyse nette bazı sitelerde resimli olarak da anlatılmış buyurun;

VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım)
VMware Workstation Kullanımı (Resimli Anlatım)

evet ama sizn dedikleriniz 32 bitlik pcler için gecerli ev bilgisayarım 32 bitlik onda calısıyo ama kendi dizüstüm 64 bitlik bi türlü kuramadım yardımcı olabilcek var mı

yavuzz bey merhaba,
vmware workstation kurdum bilgisayara ,onun içinede xp sp3 kurdum. Tia portal programından PLC ye bağlanamıyorum. neden acaba?
ip adreslerini nerden değiştireceğim?_ yardımcı olurmusunuz?

proğramın uzantısını bizimlede paylaşta bizde indirelim

Step v5.5'i Win7 Home basic versiyonun da çalıştırabiliyor muyuz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri