Siemens Temel Seviye Giriş

AnafraniL

Üye
Sevgili arkadaşlarım PLC öğrenmek istiyorum çalıştığım şirkette S7 300 kullanılıyor. Hardware oluşturup Ladder da basit devreler yapmaya başladım.

Elimdeki Programlar ;

SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 (64 Bitte çalışmadı, Xp de kullanıyorum)

Siemens PLC Simatic WinAC RTX RTX F MP ODK v4.1-v4.5 (Böyle bir klasör var)
-WinAC ODK v4.2
-WinAC RTX v4.5
-WinAC RTX v4.5F
-WinAC MP 2008

Bu şekilde de alt klasörleri var. Bunların ne işe yaradıkları hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Bunların yanında, Ladderdan daha kolay olan Graph diye bir olay duydum.
Elimde bulunan SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 e uyumlu Graph lazım. Bunun tam ismini verebilir misiniz ?

Son olarak da SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 e uyumlu Simulasyon programı lazım yine bunun ismini verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sevgili arkadaşlarım PLC öğrenmek istiyorum çalıştığım şirkette S7 300 kullanılıyor. Hardware oluşturup Ladder da basit devreler yapmaya başladım.

Elimdeki Programlar ;

SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 (64 Bitte çalışmadı, Xp de kullanıyorum)

Siemens PLC Simatic WinAC RTX RTX F MP ODK v4.1-v4.5 (Böyle bir klasör var)
-WinAC ODK v4.2
-WinAC RTX v4.5
-WinAC RTX v4.5F
-WinAC MP 2008

Bu şekilde de alt klasörleri var. Bunların ne işe yaradıkları hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Bunların yanında, Ladderdan daha kolay olan Graph diye bir olay duydum.
Elimde bulunan SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 e uyumlu Graph lazım. Bunun tam ismini verebilir misiniz ?

Son olarak da SIEMENS SIMATIC STEP 7 v.5.5 e uyumlu Simulasyon programı lazım yine bunun ismini verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler...

simatic step 7 v.5.5 sadece xp de çalışıyordu ve win7,win8 veya vistada çalışmıyordu ama versiyon 8 çıktı yeni

win 7 uyumlu ve 64 bit destekli
ama 14 gb internette epey uzun uğraş gerektiriyor

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri