windos xp kurma

seçili

Üye
arkadaşlar ilk defa xp yükleyeceyim ama eksik yaptığım birşeyler var cd yi bilgisayara yerleştiriyorum yeniden başlatıp boot ayarlarından cidiromu seçiyorum fakat bilgisayarda sabit disk bulunamadı diyor bana acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Son düzenleme:
bios ayarlarını tekrar gözden geçir.cd rom u öncelikli yapmaya çalışırken harddiski iptal etmiş olabilirsin.

hard diski iptal etmişsem nasıl aktif hale getire bilirim xp yi kurmak için adım adım yapacağım şeyleri bana yazabilirmisin bilgisayarım leptop

change values -/+ bu seçeneyi nasıl seçebilirim hangi tuşu kullanmam gerekiyor -/+ yazıyor ama öyle bir tuş yok bilgisayarda

Son düzenleme:
arkadaşlar ilk defa xp yükleyeceyim ama eksik yaptığım birşeyler var cd yi bilgisayara yerleştiriyorum yeniden başlatıp boot ayarlarından cidiromu seçiyorum fakat bilgisayarda sabit disk bulunamadı diyor bana acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

biosdan boot ayarı kontol edin sonra hdd'niz ıde veya sata ise data kablosunu değiştirin

tek ıde kablosu üzerinden hem hdd hemde cd rom kullanıyorsanız master ve slave ayarlarına bakın veya ikisini ayrı ıde kabloları ile bağlayın

Bios Setup Ayarlarına girebilmişsin.

Şimdi Başlangıç Cdrom yazan yerin hemen alt satırındaki yere hard diski tanımla bundan sonraki diğer iki satır önenli değil ister disk sürücü ister flaşh ayarlayabilirsin.

Ayarları save yaptıktan sonra bilgisayar açılırken ilk ekranda hem cdrom hemde hard diski görmen gerekir.Bu işlem Ram saydıktan hemen sonra karşına gelir.
HArd disk görüldüğünde herhangi bir tuşa basın seçeneği gelir ve kurulum başlar.

Eğer bu işlemi yapamıyor isen seçimlerini eski haline al
bilgisayar açıldıktan sonra windows xp cd sini tak ve xp yi kurmayı dene
o seni yönlendirecektir.
Yinemi olmadı son olarak bilgisayar açılırken F8 tuşunu kullan ms-dos kipinde aç cd-rom sürücüsünü yaz mesela f:/setup.exe
yada kurulum ismi neyse g:/.....exe
kurulum başlayacaktır

boot devices diye bir menü olması lazım oraya giridğin zaman
1st boot device CDrom
2nd boot device HDD
bu şekilde olmasına dikkat edersen bir sorum olmaz. klavyedeki ok tuşlarıya değiştirmek istediğin yere gel +/- tuşlarıyla değiştir.
Kolay gelsin.

Şimdi Başlangıç Cdrom yazan yerin hemen alt satırındaki yere hard diski tanımla bundan sonraki diğer iki satır önenli değil ister disk sürücü ister flaşh ayarlayabilirsin.

Ayarları save yaptıktan sonra bilgisayar açılırken ilk ekranda hem cdrom hemde hard diski görmen gerekir.Bu işlem Ram saydıktan hemen sonra karşına gelir.
HArd disk görüldüğünde herhangi bir tuşa basın seçeneği gelir ve kurulum başlar.

o seni yönlendirecektir.
Yinemi olmadı son olarak bilgisayar açılırken F8 tuşunu kullan ms-dos kipinde aç cd-rom sürücüsünü yaz mesela f:/setup.exe
kurulum başlayacaktır

Bu anlatımda arkadaşımız detaylı olarak olması gerekeni yorumlayarak size sunmuş bulunmaktadır. Yukarıda yazılanları aynen uyguladığınızda Laptobunuz formatlanılarak yeniden işletim sisteminizin kurulmasını sağlayacaksınız. Kolay gelsin. iyi çalışmalar diliyorum.

o seni yönlendirecektir.
kurulum başlayacaktır

Bu anlatımda d0stcan arkadaşımız detaylı olarak olması gerekeni yorumlayarak size sunmuş bulunmaktadır. Yukarıda yazılanları aynen uyguladığınızda Laptobunuz formatlanılarak yeniden işletim sisteminizin kurulmasını sağlayacaksınız. Kolay gelsin. iyi çalışmalar diliyorum.

Eski windows xp CD leri, yeni HDD leri tanımayabilir, o yüzden sürücüleri entegre etmelisiniz. Sata sürücülerini, ortada o kadar karmaşık bir şey yok....

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri