WinCC flexible 2008 Micro ile TP177 MİCRO HABERLEŞME SORUNU

mesut kale

Üye
WinCC flexible 2008 Micro ile yaptığım programın TP177 MİCRO panele gönderemiyorum elimde Isolated PC / PPI Cable 1P6ES7 901-3BF30-OXAO kablo var. konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
-control panelinden pg pc interface kısmından pc adapter ayarlarını dogru yaptınmı comport baudrate vs.
-wincc flexde gönderme ile ilgili bir kısım olması lazım orada mpı yada ppı secimi yapmalısın senin kablon 232/ppı anladıgım kadarıyla.
bundan baska hatanın ne oldugunu yazarsan ona göre çözümler üretilebilir.

help menülerinde 1P6ES7 901-3CB30-OXAO KULLANILMASI GEREKTİĞİ YAZILI SANIYORUM BENDEKİ 1P6ES7 901-3BF30-OXAO İŞE YARAMAYACAK GİBİ

6ES7 901-3DB30-OXAO kablo ile problem çözüldü.bu kablo sayesinde tp177 micro panele program gönderebiliyor ve s7200 plc ile haberleşebiliyorum

merhaba arkadaşlar, ben tp177a usb-mpı adapter ile program yollamaya çalışıyorum. ama birtürlü programı yollayamadım. aynı kablo ile mp277 programı yolladım. acil yardım ederseniz, sevinirim

Sayın Mesut Kale;
bahsettiğiniz TP177 ve S7 200 için Wincc'de ve Microwın'de hazırlamış olduğunuz programları paylaşırsanız sevinirim.Çünkü bende de S7 200 (CPU224) PLC ve TP177 micro Touch Panel var ve bu işe yeni başlıyorum.İyi çalışmalar.

6ES7 901-3DB30-OXAO kablo ile problem çözüldü.bu kablo sayesinde tp177 micro panele program gönderebiliyor ve s7200 plc ile haberleşebiliyorum

Merhaba mesut kale;
Bendede aynı kablo ve tp177A panel var. Gerek panelde gerek Wincc kısmında gerekse PGPC interface kısmındaki ayarları yaptım ama haberleştiremedim.
TP117A control panel->tranfer settings-> channel 1 'de serial:enable channel aktif.
channel 2 'de sadece mpi var ve aktif değil.
baud rate 18750
Wincc'de ve pc-pc interface de gerekli ayarlar bu şekilde.

Sendeki ayarlar nasıl acaba?
Herkese iyi çalışmalar

Cross bağlı bir kablo kullanarak Ethernet üzerinden sımatıc panele çok kolay bir şekilde program yükleyeblirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri