Web Üzerinden PLC Kontrolü

eilhan0

Üye
Biz bir sera otomasyonu yapiyoruz ve s7 1200 kullanicaz.Bu sistemi web sayfasi ile internetten kontrol edicez ama plc ile web sayfasini nasil birlestiricem web den plc yi nasil kontol edicem ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
IMG_20160229_124247.jpg
IMG_20160229_124247.jpg
IMG_20160229_124307.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20160229_124257.jpg
    IMG_20160229_124257.jpg
    248.7 KB · Görüntüleme: 22
bu ürün Port yönlendirme yapmadan direk uzaktan bağlanmak için mi?

Teşekkür ediyorum fakat aradığım şey tam olarak bu değil sanırım.şöyle bişey simdi birisi web sayfası tasarladı bizim projede biz o internet sitesinden uzaktan kontrol yapıcaz bu siteyle plc ve sera sistemimizi kontrol edicez fakat bunlar arasında bağlantıyı nasıl sağlayacagız onu soruyorum.kabloda olabilir fakat bana uzaktan kontrol sağlayacak şeyi nasıl yapacağım o lazım.

Webserver özelliği olan PLC ler var. ABB nin ethernet haberleşmeli bütün PLC lerinde var bu özellik. PLC nin içerisinde çalışan bir web sayfası yapabiliyorsun, herhangi bir yerden herhangi tarayıcı ile PLC ye bağlanıp kontrol sağlayabiliyorsun. PLC yi normal bir modemle internete bağlaman yeterli. Ev otomasyonlarında evi kumanda etmek için kullandık.

GMTCNT nin GLC396 referansli PLC leri ModBus TCP Slave protokolunu standart olarak desteklemektedir. Scada programi da bu protokolu siklikla kullanir. Faydali olacagi kanaatindeyim. Port yonlendirme islemi yapilmalidir.

Webserver özelliği olan PLC ler var. ABB nin ethernet haberleşmeli bütün PLC lerinde var bu özellik. PLC nin içerisinde çalışan bir web sayfası yapabiliyorsun, herhangi bir yerden herhangi tarayıcı ile PLC ye bağlanıp kontrol sağlayabiliyorsun. PLC yi normal bir modemle internete bağlaman yeterli. Ev otomasyonlarında evi kumanda etmek için kullandık.
O zaman senn dedigin olayi ben bir deneyeyim bizimki de benzer bisey bizde uzaktan kumanda edicez web uzerinden tesekkur ediyorum onerin icin

Siemens WinCC uygulamalrında webserver özeliğini kullanabilirsiniz fakat bu artı maliyet anlamına gelir.

Saygılarımla

Siemens WinCC uygulamalrında webserver özeliğini kullanabilirsiniz fakat bu artı maliyet anlamına gelir.

Saygılarımla
maliyeti en düşük yapmak için ugrasıyoruz ama olmazsa bunu da denemeyi düşüneceğim teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri