Voltaj ölçüm devresi Yardım. Okul projemin bir parçası

içerisinde ad si olan herhangi bir mikro olur. birde io sayısı fazla olsun ekran için. mesela 18f252 yada 452 olur.

içerisinde ad si olan herhangi bir mikro olur. birde io sayısı fazla olsun ekran için. mesela 18f252 yada 452 olur.

benim projemde 8 bitlik veya 12 bitlik adc pek sağlıklı veri veremeyecek. Ben 16bitlik adc ile çeviri yapmak istiyorum. Ve 8051 16bitlik mikrodenetleyici bulabilirmiyiz ? Yani nasıl araştırılır bi fikrim yok . o yüzden sürekli buraya yazıyorum.

16 bitlik ad sana çok yüksek olur. ayrıca 12 bit bile bu iş için faza pic içerisinde 10bit var bununla 4.234v gibi küsüratlara kadar okursun.

16 bitlik ad sana çok yüksek olur. ayrıca 12 bit bile bu iş için faza pic içerisinde 10bit var bununla 4.234v gibi küsüratlara kadar okursun.
35 litre tüpten gelen veriyi 5.12 ile 0.36 arası ölçüm yapabiliyorum. Ve voltaj ters oluyor. 0.36 gösterirken 35litre ful dolu tabi- 2 3 litre olabilir onu es geçiyorum suan. boş iken 5.12 volt ben şimdi bu aradaki degerleri 5 saniyede bir değişimi görmem gerekiyor. Kücük değerler değişecek bundan dolayı 10 bit 12 bit benim için yeterli olmuyor 5 saniye için. en az 20 saniye yapmam gerek ki hassasiyeti yakalayıp dogru bilgi görebileyim. o yüzden 16 bitlik adc li 8051 lazım bu parçayı bulmak zor mu sizce? bulabilirsem nerede bulurum yardımcı olurmusunuz.

bende şuanda bir istanbul firmasına tüp dolum sistemi otomasyonu yapıyorum. 24 bit delta sigma adc kullanıyorum farnellden aldım

loadcell im 300kg. adc nin markası ad7799 bunu getirtirsen işini fazlasıyla görür.

çok teşekkür ediyorum :) araştırayım tekrar dönüş yapmaya çalışacağım.

verdiğiniz sitede ben mikrodenetleyici kısmını bulamadım. Acaba istanbulda bulabileceğim bir magaza varmı acık adres verebilirmisiniz

farnell diye bakarsan her türlü komponent bulursun. orda bulamamak diye bir şey yok. ad7799 u ben oradan getirdim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri