Vitopend 100 Bar basıncı yükselme problemi

zkaraca

Üye
Merhaba,
Kombinin radyatör basınc göstergesi 1 gün kullanımda yükseliyor ve kombi su akıtmaya başlıyor.
Kombiyi kapatıp 5,6 saat bekleyince 1.5 bar olan su 3 barlara çıkmış oluyor.
Kombiyi kullanmadığım zaman bar göstergesinde bir degişiklik olmuyor (Su basma vanasını kontrol ettim.)
Genleşme tankını degiştirdim.
eşanjörü degiştirdim.
Problem hala devam ediyor. konu hakkında bilgisi olan var ise yardmını rica edecegim.

genleşme tankındaki hava ayarlı , Su vanasının kontrolünü yaptım kombi kapalı iken basınç degişmiyor. kombide tek ejanjör var.

genleşme tankındaki hava ayarlı , Su vanasının kontrolünü yaptım kombi kapalı iken basınç degişmiyor. kombide tek ejanjör var.
Kombinin sistemdeki suyu bosaltinca genlesme tankindaki hava basıncını kaç bar goruyorsunuz?.

Merhaba,
Kombinin radyatör basınc göstergesi 1 gün kullanımda yükseliyor ve kombi su akıtmaya başlıyor.
Kombiyi kapatıp 5,6 saat bekleyince 1.5 bar olan su 3 barlara çıkmış oluyor.
Kombiyi kullanmadığım zaman bar göstergesinde bir degişiklik olmuyor (Su basma vanasını kontrol ettim.)
Genleşme tankını degiştirdim.
eşanjörü degiştirdim.
Problem hala devam ediyor. konu hakkında bilgisi olan var ise yardmını rica edecegim.
aynı olay benim de olmuştu. su alma vanasını tam kapatmamış olabilirsiniz, veya vana siz tam sıktığınız halde az da olsa su almaya devam ediyordur. su alma vanasını iyice sıkın, sorun çözülmez ise vanayı değiştirin. basınç göstergesinin aşırı yükselmesi üzerine sistem fazla suyu otomatik olarak tahliye eder. su sızdırmasının sebebi budur.

Olabilicek senaryolar yazılmış ben de ekleyeyim.Basınç emniyet ventili de arızalı olabilir normal basınçlarda da suyu tahliye eder.

Kombi 1 gün boyunca açılmadan test ettim. bar oynamıyor..(Musluk Testim).
Genleşme Tankı 0 İle degişti. (Havası normal).
ejanjör 0 ile degişti.
Acaba genleşme tankına giden borularda felan bir kireçlenme tıkanmadan mı kaynaklanıyr.
İnternete dolaşmadıgım video site kalmadı, nerde ise 4,5 kombi tamircisine sordum.
Sabah 1,5 ayarlıyorum kombiyi çalışıyorum akşama kadar 3 bara çıkıyor sonra tahliye başlıyor.
Ustaların dedigi, çalışıyorken yapıyorsa genleşme tankı veya ejanşör diyor ama 0 takıldı bunlar.
3 yollu bunu yapabilir mi ?
3 yollunun çalışma prensibi olarak anladıgım kadar ile. petekler açıkken vana petek kısmına sıcak suyu açtıgımza da da vana sıcak su kısmına rota veriyor suya, o arada tamir takımında bir kaçak var ise barı yüseltirmi acaba.

Basınç emniyet ventili zaten 3 barı geçince tahliyeye başlıyor.
plakalı ejanjor için tek ejanjor yazmak istedim.

Kombi 1 gün boyunca açılmadan test ettim. bar oynamıyor..(Musluk Testim).
Genleşme Tankı 0 İle degişti. (Havası normal).
ejanjör 0 ile degişti.
Acaba genleşme tankına giden borularda felan bir kireçlenme tıkanmadan mı kaynaklanıyr.
İnternete dolaşmadıgım video site kalmadı, nerde ise 4,5 kombi tamircisine sordum.
Sabah 1,5 ayarlıyorum kombiyi çalışıyorum akşama kadar 3 bara çıkıyor sonra tahliye başlıyor.
Ustaların dedigi, çalışıyorken yapıyorsa genleşme tankı veya ejanşör diyor ama 0 takıldı bunlar.
3 yollu bunu yapabilir mi ?
3 yollunun çalışma prensibi olarak anladıgım kadar ile. petekler açıkken vana petek kısmına sıcak suyu açtıgımza da da vana sıcak su kısmına rota veriyor suya, o arada tamir takımında bir kaçak var ise barı yüseltirmi acaba.

Basınç emniyet ventili zaten 3 barı geçince tahliyeye başlıyor.
plakalı ejanjor için tek ejanjor yazmak istedim.
Musluğu değiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri