Vinç Uygulamasında Hangi Marka Sürücüyü Önerirsiniz

arkadaşım bu konuda bir çok ınvertör var piyasada ancak tork kontrolune guvenecegin bir invertör tercih et vede fiyatı önemlpiyasada omron ve lg daha uygun fıyat ve kullanabilirlik açısından

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ABB,özellikle ACS 800.Kancalarda özellikle crane makrosu,kedi ve köprü için factory makrosu da yeterli olacaktır.Ayrıca aynı şaft üzerinde daha doğrusu 2 sürücü (aynı redüktöre bağlı,aynı mile bağlı) uygulamalarında master-follower özelliği ile yük paylaşımı rahatlıkla yapılmakta.Ve yine 2 sürücüden 1 tanesinin arızalanmasında user1-user2 makrolarını kullanarak arızalanan sürücü devre dışı bırakılarak tek sürücü ile sistem çalışmaya devam ettirilebilme imkanı var.Bir vinç uygulamasında da bunları yapmak yeterli olacaktır zaten.

bende birçok vinç üzerinde ATV 71 gördüm şahsen vinç uyulamasında kullanmadım ama bir makine üzerinde kullandım ve piyasada birçok sürücü markasını denedik sadece ATV 71 yaklaşık olarak 2 senedir çalışıyor diğerleri hiç çalışmadı

kardes denizliden yazıyorum atv 71 tork süper arabaya tak ucarsın

ben de uygulamada ATV 71 ve 31 ile micromaster kullanıldıgını gördüm.
fakat abb de gömülü makroları ile iyi bir çözüme benziyor

arkadaşlar
atv 61 pompa fan cihazıdır. atv 71'e diyecek sözüm yok
Bununla beraber Fuji FRN MEGA seriside kanca uygulamalarında kullanıyoruz.
50'C ye kadar kayıpsız çalışma ve 15kHz IGBT anahtarlama frekansı sunuyor.
garanti süresi de 2 yıl.

Samet 748 denen arkadaşımız
dediğini yap bence telemacanique bu konuda çok adım attı üstelik servis teknik destek konusunda cok cömertler

Merhaba arkadaşım sana uygulamanda Vacon İnverteri tavsiye ederim,İçerisinde bulunan özel yazılım ile sürücü birebir vinç kontrolü için giriş ve çıkışlarını otomatik olarak oluşturmaktadır.

Vacon Firlandiya menşeili bir üründür ve sadece işi inverter üretmekdir ve sektörünün 5Mwatt a kadar inverter üreten 2 firmasından birisidir.

Dünya devlerinden Kone Vinç onun ürünlerini bütün vinçlerinde kullanmaktadır.

Türkiyede satışını Özdisan firması yapmaktadır

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,304
Son üye
veli328032

Yeni konular

Geri