Vidalı Mil

piyon13

Üye
Merhaba,

Hobi amaçlı plastik üzerine ufak detayları çalışabileceğim cnc yapmayı planlıyorum vidalı mil alırken nelere dikkat etmeliyim? ürünü nereden alabilirim? fiyatları ne kadardır?

normal hırdavatçılarda kullanılan gijon yada saplama denen vidalarıda kullanabilirsin yalnız boşluklar olacağı için hassasiyeti çok fazla olmaz ama fiyatı çok ucuz olur
vidalı miller ise daha kaliteli ama daha pahalıdırlar vidalı milde önemli olan hatve aralığıdır
yani bir tam dönmede ilerleme miktarı 5 ve 10 mm olanlar vardır
google da aratırsan satış yapan fi,rmaları bulursun

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Hiç bilmiyen biri olarak soruyorum.
Burada somun & vidalı mil diye iki ayrı fiyat var. Milin üzerinde giden vida mıdır?
Hırdavatçıdan alınan malzeme de kaç mm boşkuk olur?
Son olarak ben program olarak illustrator kullanıyorum acaba bunda yapmış olduğum cizimleri cnc de kesebilir miyim?

hiç bilmeyen biri olarak başlayınca bence saplamalar ve uzatma somunları denen somunlarla başla en azından kavradıktan sonra diyer malzemelere geç daha iyi bir başlangıç yaparsın uzatma somunda normal somundan daha uzundur ve bir parçaya sabitlersen taşıyıcı olarak kullanabilirsin

Somun ve vidalı mil ayrı fiyatlandırılıyor, ayrı satılıyor.Vidalı mil bildiğin vida.Dişlerinin arası bilyaların yol alabileceği biçimde açılmış.Amaç öncelikle sürtünmeyi azaltmak.

Ball screw system by tube - YouTube

Boşluğun 1mm yi aşması zor.Ama farklı eksenlerdeki boşluk bir araya gelince sorun büyür.Bir de saplama çok düz olmaz.Yataklar kadar vidalı milin de mümkün olduğunca düz olması gerekir. Ama boşluğu engellemenin de yolları var.
Mesela iki parça somunun arasına sert bir yay koyup kastırırsan boşluk ortadan kalkar.Sürtünme va aşınma artar.Başka yollar da var tabi..

http://www.danahermotion.com/websit...ead_screws_-_inch/supernuts/Anti_Backlash.php

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Son sorum Adobe illustrator kullanıyorum bunla yapmış olduğum çizimleri cnc de kesebilir miyim?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri