Vestel vilma 800 hazır ışığı

Merhaba

Vestel vilma 800 çamaşır makinası hazır ışığı yanıp sönüyor suyu alıyor ısıtıyor ama ön yıkama yerindeki deterjanı alıyor diğer ana yıkamayı almıyor yarıda kalıyor öylece
Problem nedir acaba yardımcı olurmusunuz

hazır ışıgının yanması makinanın kazan içindeki suyun yetersiz olduğunu gösterir.ventilleri kontrol edin.

ventili değiştirin.malzeme konusunda sıkıntı yaşarsanız beni arayın yardımcı olurum. tel:0536 462 18 59

Merhaba

Ventili değiştirdim makinayı çalıştırdım makina devamlı su alıyor

aldığın ventil arızalı olabilir.ventilin elektriğini kesince su alma duruyormu yoksa su almaya devam ediyorsa ventil arızalıdır.su almayı kesiyorsa protestat hava yapmış yada arızalı olabilir.

Elektriği kesince su almayı durduruyor protestatı kontrol edeyim ilginiz için teşekkürler

Protestatın ucundaki hortumu söktüm içerisine üfledim siwic tık ediyor hortum içerisinde üfledim tıkalı değil ne yapabilirim

Son düzenleme:
havasını al.
makina camın 2 parmak üstüne kadar su aldıktan sonra hortuma var kuvvetinle üfleyip hortumun içindeki hava kaçmıyacak şekilde hortumu tırnağınla sıkıp hortumun ucunu protestata tak .makina suyu kesip yıkamaya başlayacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri