Vestel hera 7021 arıza

ar3340f

Üye
merhabalar sayın üstadlar
vestel - hera 7021 bulaşık makinemde bir sorun oluştu yardımcı olursanız memnun olurum:
makine normal çalışıyor, su alıyor, pervaneler dönüyor ve ön yıkamaya başlıyor ama 2-3 dk sonra tahliyeye geçiyor ve başla/bekle tuşu hızlı hızlı yanıp sönmeye başlıyor. sorun nedir? ne yapabilirim?
şimdiden çok teşekkürler
saygılar selamlar

çok anlamam ama kartta sorun olabilir söküp üzerinde arızalı olabilecek bileşenleri kontrol etmen gerekir

Ön yıkama var mı ki bunlarda ... yıkamaya başlayınca kaçak gerçekleşiyor ve tabandaki tahliyeyi çalıştırıyor. Ya da su girişinde çok küçük bir kaçak var ancak dediğiniz sürede şamandırayı kaldıracak seviyeye gelebiliyor. Yan sacı çıkarıp çalıştırın gözlemleyin olası yerler uzun zaman olduysa şanslıysanız beyaz kireç lekesi bıraktıysa kolayca tespit edersiniz, kolay gelsin.

ustam siz de motor gitmiş mi diyorsunuz? yalnız ben altını açtım baktım ıslaklık ya da su kaçağı vs yok. bir de ben iptal etmeden makine kendisi direk tahliyeye geçiyor 2-3 dk sonra. durum biraz farklı gibi. bir de hazır altını açmışken deneyebileceğim bir şeyler varsa söylerseniz memnun olurum. teşekkürler
Ön yıkama var mı ki bunlarda ... yıkamaya başlayınca kaçak gerçekleşiyor ve tabandaki tahliyeyi çalıştırıyor. Ya da su girişinde çok küçük bir kaçak var ancak dediğiniz sürede şamandırayı kaldıracak seviyeye gelebiliyor. Yan sacı çıkarıp çalıştırın gözlemleyin olası yerler uzun zaman olduysa şanslıysanız beyaz kireç lekesi bıraktıysa kolayca tespit edersiniz, kolay gelsin.
öncelikle cevap için teşekkürler ustam. sebep su kaçağı mı diyorsunuz? altını açtım ama bir kaçak fark etmedim. bir de yan tarafı açayım o zaman. yan taraf derken makinenin sağ tarafı değil mi? bir de hangi parçaya ya da nereye odaklanmalıyım kaçağı bulmak için? tekrar teşekkürler

ustam siz de motor gitmiş mi diyorsunuz? yalnız ben altını açtım baktım ıslaklık ya da su kaçağı vs yok. bir de ben iptal etmeden makine kendisi direk tahliyeye geçiyor 2-3 dk sonra. durum biraz farklı gibi. bir de hazır altını açmışken deneyebileceğim bir şeyler varsa söylerseniz memnun olurum. teşekkürler

Ben demiyorum servis

bu konu gibi çok konu açıldı burada.bunun kartla ,su kaçağı ile alakası yoktur.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/regal-rbm-1002-bulaşık-makinesi-arızası.55948/#post-814076

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/vestel-marka-bulaşık-makinesi-su-alıyor-sonra-boşaltarak-arızaya-geciyor.123246/#post-790602

1.yıkama motoru arızalı.

2.rezistans içinde pislik var yada sayaç swici çalışmıyor.(büyük ihtimal)

3.elektronik kartınız arızalı.(düşük ihtimal.)
öncelikle ilginiz için teşekkürler ustam. ben kaçak göremedim. suyu da normal alıyor swiçte sorun yok gibi. yıkamaya da başlıyor pervaneler dönüyor motor da bozuk değil gibi. geriye rezistans kalıyor sanki. zaten suyun hiç ısınmadığını fark etmiştim. rezistansı sökeyim diyorum nelere dikkat etmeliyim, ne tavsiye edersiniz? teşekkürler

öncelikle ilginiz için teşekkürler ustam. ben kaçak göremedim. suyu da normal alıyor swiçte sorun yok gibi. yıkamaya da başlıyor pervaneler dönüyor motor da bozuk değil gibi. geriye rezistans kalıyor sanki. zaten suyun hiç ısınmadığını fark etmiştim. rezistansı sökeyim diyorum nelere dikkat etmeliyim, ne tavsiye edersiniz? teşekkürler
bu aşamada makine ısıtmaya geçmediği için ısıtma göremezsiniz zaten...

ayrıca ben size rezistans arızalı demedim rezistansın yanında switch var o arızalıdır dedim.

alıntıdaki linkte bulunan resimde mevcuttur switch.

Merhaba arkadaşlar foruma biraz bakındım ama çözemedim, 7021p normalde yıkarken çat edip başla bekle yanıp sönüyordu, ilk söküp baktım ama bazen de başla/bekle ve biti yanıp sönüyordu bu sefer ek olarak. Tahliye motoru temiz, filtreler temiz.
Ayrıca yıkama esnasında tüm ışıklar sönüyor.

rezistans switchini değiştirdim su yeter kadar ısınıyor artık onu fark ettim ama başla/bekle ve bitti ışıkları tahliye esnasında flash yapıyor.
Hortum düzgün, iptale alınca suyu boşaltabiliyor.

Yeni tip ana kart aldım, onuda takınca tahliyr yapıp duruyor.

Sizce sorun ne olabilir.

Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri