Regal RBM 1002 Bulaşık Makinesi Arızası

prstko

Üye
herkese hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar,arkadslar reagal rbm 1002 bulaşık makinesi programı ayarlayıp başlat butonuna bastıgımda su aldı sonra o içindeki suyu motor dönmeye başlamadan boşalttı ve başla bekle ışıgı yanıp sönmeye başladı,makinanın altını açıp baktıgımda prozestata gelen iki hortumdan birinin çımış oldugunu gördüm yerine taktım çalıştırdım bu kez su aldı motor döndü makina çalıştı 5 - 10 dk geçmedi içindeki suyu boşalttı sonra yine başla bekle butonunun oradaki ışık yanıp sönmeye başladı,acaba motor kömürlerindenmi diyerek ufak bi çekiçle vurdum motora fakat bi sonuç alamadım,atık su hortumunu daha yüksek bi seviyeyede kaldırmayı denedigimdede aynı sı oldu yine çalışmadı,kartındada lehim atması gibi bi durum göremedim,bu konuda yardımcı olabilecek arkadslara şimdiden teşekkür ediyorum acaba sorun nereden kaynaklanıyor herkese hayırlı geceler

Slm arkadaşım aynı arıza bendede oldu problem nedenmiş

Regal rbm 1002 2 programlı bulaşık makinesinin kartı lâzım çalışır durumda olabilir olmayabilirdi
Screenshot_2018-09-06-14-29-58.png

herkese hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar,arkadslar reagal rbm 1002 bulaşık makinesi programı ayarlayıp başlat butonuna bastıgımda su aldı sonra o içindeki suyu motor dönmeye başlamadan boşalttı ve başla bekle ışıgı yanıp sönmeye başladı,makinanın altını açıp baktıgımda prozestata gelen iki hortumdan birinin çımış oldugunu gördüm yerine taktım çalıştırdım bu kez su aldı motor döndü makina çalıştı 5 - 10 dk geçmedi içindeki suyu boşalttı sonra yine başla bekle butonunun oradaki ışık yanıp sönmeye başladı,acaba motor kömürlerindenmi diyerek ufak bi çekiçle vurdum motora fakat bi sonuç alamadım,atık su hortumunu daha yüksek bi seviyeyede kaldırmayı denedigimdede aynı sı oldu yine çalışmadı,kartındada lehim atması
herkese hayırlı akşamlar hayırlı ramazanlar,arkadslar reagal rbm 1002 bulaşık makinesi programı ayarlayıp başlat butonuna bastıgımda su aldı sonra o içindeki suyu motor dönmeye başlamadan boşalttı ve başla bekle ışıgı yanıp sönmeye başladı,makinanın altını açıp baktıgımda prozestata gelen iki hortumdan birinin çımış oldugunu gördüm yerine taktım çalıştırdım bu kez su aldı motor döndü makina çalıştı 5 - 10 dk geçmedi içindeki suyu boşalttı sonra yine başla bekle butonunun oradaki ışık yanıp sönmeye başladı,acaba motor kömürlerindenmi diyerek ufak bi çekiçle vurdum motora fakat bi sonuç alamadım,atık su hortumunu daha yüksek bi seviyeyede kaldırmayı denedigimdede aynı sı oldu yine çalışmadı,kartındada lehim atması gibi bi durum göremedim,bu konuda yardımcı olabilecek arkadslara şimdiden teşekkür ediyorum acaba sorun nereden kaynaklanıyor herkese hayırlı geceler

Bende aynı sorun var kartı degistirdim aynı sıkıntı oluyor yardımcı olurmusun

prosestata giden ince hava hortumları bağlarken
makinenin içinde su kalmadığına emin olmanız gerekir.

prosestat yeterli su alınca (içi boş hava hortumundaki hava, yükselen seviye ile beraber sıkışınca) tetiklenen bir mekanizma. Makinenin içinde zaten su varken hortumu takarsanız,
su misli daha tırmanmadan tetiklenmez,
iki katı su da alamaz,
kapaktan ya da yan tarafındaki salyangoz şekilli doldurmanın kanallarında bir yerden altına tahliye eder o kadar çok yükselen su. sonra da su taşma svici ve tahliye tetiklenir, program yürümez, iptal ve arıza durumuna geçerek boşaltma döngüsüne girer.

suyu boşalttıktan sonra prosestat hava hortumunu bağlarsanız, yeterince su aldıktan sonra tetikleyip programı devam ettirebilecektir. Hiç olmadı prosestat bozuk ya da tornavida ile çevrilerek ayarlanan su miktarına dair bir ayar yapmak gerekli demektir.. Masraflı bir tamir değil ama deneyimli birinin bakması, ustalığa ödeyeceğiniz 50 - 100 lira paraya değecektir.

bu arızanın kart ile bir iişşi yok.hemen karta yönelip boşuna para saçmayın.

ısıtıcı grubun arızalı .elinizden geliyorsa söküp deneyin içinde zeytin çekirdeği,hurma çekirdeği gibi yabancı maddeler varsa çıkarıp temizleyip tekrar takın düzelmez ise ısıtıcı grubu değişecek bu iş sizi aşar piyasada bulamazsınız maalesef.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri