regal bulaşık Suyu Alıyor tam yıkamaya geçecekken tahliyeye geçiyor program bitiyor

zeynepdayi

Üye
bulaşık makinasını çalıştırıyorum Suyu Alıyor tam yıkamaya geçecekken tahliyeye geçiyor program bitiyor başla beklet ışığı yanıp sönüyor servis çağırdım motor bozuk 160 tl değişim ücreti istiyor sorun gerçekten bu olabilirmi.... yardım ederseniz çok sevinirim

motor bozuk olabilir çünkü suyu aldıktan sonra taşma şamandıra kalktıktan sonra direk motorun çalışması gerekir, benim bildiğim bu makinalarda sistem motorun calışmadıgını anlayınca direk suyu tahlıye eder. yine beyaz eşya üzerinde tecrübeli arkadaşların yorumunada bakılması lazım.

becerin varsa motoru sök dışarıdan 220 volt ver dene çalışmasında bir sıkıntı yoksa sağlamdır

2014 konusunu hortlatmış olduk; ama diyeceğimizi diyelim gene de;

bu senaryoda bence yanlış anlama var.

Motor problemine benzemiyor,
yıkamaya geçecekken tahliye ediyor yazmışsın, tahliye motoru da çalışıyor anlaşılan.

makine tabanına su kaçağından ötürü tahliye motoru çalışıyor makine duruyor. olay o gibi.
tamir ücreti 160 TL de, ana motor masrafına benzemiyor. E tahliye motoru da çalıştığına göre.. bu tamirin motor olduğunu tamircinin söylemiş olması bir yanlış anlama bence.

özetle makinenin derdi su kaçağıdır. 160 TL onarım için makul bir rakam

vestel bulaşık makinelerinde motorları çok zor bozuluyor motorun içini açarsanız mutlaka bişeyler sıkışmıştır çekirdek kabuğu mısır limon çekirdegi temizleyin düzelir

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri