Vestel çamaşır makinesi : su alıyor veriyor ama tambur dönmüyor?

Genel Olarak Vestel Beyaz Eşya Ürünlerinden Memnun Musunuz ?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

taniquetil

Üye
Vestel cmh-XXL 8412 TE modeli çamaşır makinem gayet normal çalışıyordu fakat makinem şuan herhangi bir yıkama modunda : suyunu alıyor tamburu döndürmeye başlaması gerek fakat dönmüyor sonra suyu geri boşaltıyor.

Araştırdığım kadarıyla motor arızası demişler fakat makinamın programını sıkmaya getirdiğimde sıkma işlemini gayet yapıyor tamburu hızlı bir şekilde dönüyor.

Su pompasında sorun var diye değiştirdim fakat yine aynı. Kartını söktüm baktım herhangi bir gözle görülür problem yok sadece ufak bir yerinde siyahlık vardı sonra onu da elektirik gidiyor mu diye ölçüm aletiyle kontrol ettim sağlam iletişim var.

İlk aklıma gelen beyni karışmış olabileceği ve resetlersem düzelir diye düşündüm fakat edindiğim bilgilere göre bu modelde resetleme yok.

Aklıma gelen şuan 2 seçenek var su sayacı arızalı olabilir yada kartında bir problem olabilir ?

Yardımcı olursanız sevinirim belki benzer bir arıza başka insanların makinelerinde de olabilir onlarda cevaplarınızı okuyup bilgi edinebilirler belki teşekkürler.

Kartını söktüm baktım herhangi bir gözle görülür problem yok sadece ufak bir yerinde siyahlık vardı sonra onu da elektirik gidiyor mu diye ölçüm aletiyle kontrol ettim sağlam iletişim var.

O siyahlık olan yerin resmi varmı?

O siyahlık olan yerin resmi varmı?
şöyle söyleyeyim o siyahlık olan yeri elimle dokununca yok oldu siyahlığı yani silince kayboldu baktım parıl parıl sıkıntısı yok orayı ölçtüm söylediğim gibi gayet iyi durumda dijital multimetre ile ölçtüm şuan taktım yerine kapattım makineyi ama çözüm olacaksa sökerim yine fotoğrafını atarım ?

Karta baktır. Başıma geldi. Kartta temas etmeyen yerler vardı. Vestel benimde makima

şöyle söyleyeyim o siyahlık olan yeri elimle dokununca yok oldu siyahlığı yani silince kayboldu baktım parıl parıl sıkıntısı yok orayı ölçtüm söylediğim gibi gayet iyi durumda dijital multimetre ile ölçtüm şuan taktım yerine kapattım makineyi ama çözüm olacaksa sökerim yine fotoğrafını atarı
Vestel cmh-XXL 8412 TE modeli çamaşır makinem gayet normal çalışıyordu fakat makinem şuan herhangi bir yıkama modunda : suyunu alıyor tamburu döndürmeye başlaması gerek fakat dönmüyor sonra suyu geri boşaltıyor.

Araştırdığım kadarıyla motor arızası demişler fakat makinamın programını sıkmaya getirdiğimde sıkma işlemini gayet yapıyor tamburu hızlı bir şekilde dönüyor.

Su pompasında sorun var diye değiştirdim fakat yine aynı. Kartını söktüm baktım herhangi bir gözle görülür problem yok sadece ufak bir yerinde siyahlık vardı sonra onu da elektirik gidiyor mu diye ölçüm aletiyle kontrol ettim sağlam iletişim var.

İlk aklıma gelen beyni karışmış olabileceği ve resetlersem düzelir diye düşündüm fakat edindiğim bilgilere göre bu modelde resetleme yok.

Aklıma gelen şuan 2 seçenek var su sayacı arızalı olabilir yada kartında bir problem olabilir ?

Yardımcı olursanız sevinirim belki benzer bir arıza başka insanların makinelerinde de olabilir onlarda cevaplarınızı okuyup bilgi edinebilirler belki teşekkürler.
Böyle durumlarda çamaşır makinesi motor soketi üzerinde topraklama vardır onu iptal edelim eski binalarda toprak la ma tam yetersiz kalıyor ve böyle durumlarla karsilasa bilirisiniz ve şu da olabilir motor 5 yıl geçmiş se motorun üzerinde kömür dedigimiz bir parça ömrünü yetirmiş te olabilir motor üstünde konvertör de arzali olabilir anakarta da sıkıntılı olabilir eyerki pis gider yerden gidiyorsa bunu da yapar hortum 5 santim yukarı olmalıdır devamlı cihaz su alıp boşatma yapar beli bir ulaşım alamazsa makine kendini ednt yapar

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri