Vakum Tabla

Şu malzeme tr de nerede bulunur. Adı ne olabilir. Tarif etmek gerekirse laptop altında kaymasın diye bulunan silgi gibi rubber şeklinde bir malzeme. Oldukça sert olması gerekiyor. Çaydanlık altına konan silikon malzemeler çok esnek. Onlar pek uygun değil.
Silikon kauçuk, bu ayak arkası veya yanı vurmasın diye satılan zımbırtılar vardı sanıyorum tam bu ürün gibi
Bu kompresör 5.19 cm3 displacement alanına sahip ama m3 olarak bulamadım.

Araştırıyorum.

4,46 gibi görünüyor ?

AES40DW
4.46
ST
RSIR
95
95
0.75​
1.00
220
220-240/50-60​
1031001.451.03110-115/60

4.46 m3 mü? Bizim tip kompresöre birimi ne karşılık gelir?

Kaydırmaza nalburlardan baktım. O şeffaf damla gibi olanlardan koçtaşda var. Fakat semsert plastik gibi. Ve yüzeyi kaykan. Bana tam olarak bu fotodaki gibi, hani laptopların altında vs olan lastiklerden lazım. Aliexpress‘de varda gelecek deneyeceğiz filan uzun hikaye...

Burada bulabileceğimiz malzeme olsa çok iyi olacak.

Son düzenleme:
66-CB0493-3620-43-AD-9785-567-EACF2-CF0-B.jpg

E11084-A3-6-C6-E-4-EB9-BBDA-BF7546-C10-E22.jpg

Yeşil filigranlı olan yeni pod denemesi. Kanalı bu sefer 5.5 mm açtım. Orta alanda kauçuk için yer açtım. Ayrıca fitil ile orta boşluk arasında set vardı. Oraya fitile kadar hava geçişi sağladım.
Epoxy ile yapıştırdığımdan henüz denemedim.

-
güncelleme 01:
fitil başarısız oldu.

güncenlleme 02:
şunun malzemesi ne ise (nbr vs) onu levha olarak bulup işlemek veya sıvı döküm gibi dökülüyorsa öyle bulmak lazım.
BI9212-01__05734.1489884399.jpg

Güncelleme 03;
Aşağıdaki videonun sahibi "Boyan Silyavski" arkadaşa mesaj ile kullandığı mavi lastiğin türünü sordum. Ve cevap yazdı.Ürün Eva Rubber dedi. Asian Shop'dan 0.6 dolara bulabilirsin dedi. Hatta önce Dust Shoe'de kullandığı malzemeyi soruyorum zannetti. Meğer o da aynıymış. Sadece vakum için kullandığı X2 kalınlıktaymış.

Yani bizim şu dandik parmak arası terliklerin süngeri gibi bir şey...
Şimdi sıra o ürün aramada..
Vaktiyle @Suat_Korkmaz bu malzemenin biraz kalın olanından kullanmıştı. Sanırım en iyi o tanır malzemeyi ellediğinden. Çünkü bu süngerin kırtasiye tipi olanları var hep. Bize sanırım biraz sert ve kalın olanı gerekli. Online olarak bu malzemenin çeşidini nerede bulabiliriz?

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/cncde-eva-sünger-işlemek.120115/post-770794
img_20180407_184302-jpg.44725

güncelleme 04:
Modeli şu hale getirdim. Siyah olan şu süngerden veya bahsettiğim gibi ürün altı rubberı bulmam gerekli.

Screen Shot 2019-02-07 at 17.44.47.png

Güncelleme 05:
Şöyle bir malzeme buldum. Sanırım bir ürünün altından sökmüşüm. Kesinlikle sünger değil. Lastik gibi... Kaymıyor. Bunu malzemesi bedir acaba?
Bir ara @hikmetsapmaz üstad conta filan kesiyordu. Bilgisi vardır belki bu tarz ürünler hakkında...

Şahsen ben hayatımda hiç nitrik kauçuka vs dokunmadım.

Güncelleme 06:

Son denememi şu epdm kapı kenarına yapılan siyah sünger gibi olan malzeme ile yaptım. Yapışkanlı olandan. Yalnız elimdeki 1 veya 2mm kalınlıktaydı. Bunu düz kompakt levhaya dört köşe yapıştırdım. Sonra ortadan delik açıp vakum için rakor bağladım. Buzdolabı ekovatını bağladım. Süper tuttu. CNC'ye bağladım. 2 cm'lik tahta 2cm dalma ile işledim. Bir sorun çıkmadı. Limitleri zorlamak için başka tahta denemek için ekovatı kapattım. Yeni 4-5cm tahta koydum. Bu sefer tutmadı. Çünkü sünger biraz ezilmişti. Sanırım daha kalını lazım. Bu arada ekovat aşırı ısınmıştı. Patlar diye korktum. Gerçekten ekovat aşırı ısınınca patlar mı? (yağ atıyor, termiki söktüm)

9559132766258.jpg

Termiği sökmeyeydin iyiydi abi :D ekovatın borusu yada hortumu herneyse onun üzerinde çok minnak bi delik açsan güvenlik için emişten çok kaybedermi acaba

Valla korkuttu beni. en fazla 3 dk deniyorum. Delik olayı olmaz sanırım. Zaten az vakum sonuçta...

Acaba bunun vakumu şu klimacıların vakumunun kaçta kaçıdır?

Şu sünger şeridi 3 kat üst üste kalın denedim. Bazı noktaları elle bile fazla ezildiğinden hiç vakumlamadı
Bahsettiğim şerit süngerin yüzeyi kaygan ama büyük tahtayı. Ama yandan çekiç darbesi ile kayıyor. Elle çıkarmak münkün değil ama kayma durumu var.

Silikon kauçuk malzeme önerilerini bekliyorum

Screen Shot 2019-02-11 at 12.13.51.png

Güncelleme;
Basketbol topunun dışında kullanılan rubber sanırım işimi görür. Nasıl bir malzemedir bu? Kauçuk kalıp malzemesi satanlara baktım genelde varil satıyorlar. Numune ürün nasıl bulabiliriz?
812KIWTmlRL._SX425_.jpg

Son düzenleme:
Valla korkuttu beni. en fazla 3 dk deniyorum. Delik olayı olmaz sanırım. Zaten az vakum sonuçta...

Acaba bunun vakumu şu klimacıların vakumunun kaçta kaçıdır?

Şu sünger şeridi 3 kat üst üste kalın denedim. Bazı noktaları elle bile fazla ezildiğinden hiç vakumlamadı
Bahsettiğim şerit süngerin yüzeyi kaygan ama büyük tahtayı. Ama yandan çekiç darbesi ile kayıyor. Elle çıkarmak münkün değil ama kayma durumu var.

Silikon kauçuk malzeme önerilerini bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 51845
Güncelleme;
Basketbol topunun dışında kullanılan rubber sanırım işimi görür. Nasıl bir malzemedir bu? Kauçuk kalıp malzemesi satanlara baktım genelde varil satıyorlar. Numune ürün nasıl bulabiliriz?
812KIWTmlRL._SX425_.jpg

Numunesi bile kendinden pahalı olur, alın ucuz pahalı kesin kullanın. Iç lastiği de değerlendirilebilir.

Çocukluktan hatırladığım iç malzemesi kaygan malzeme. Dışı iyi fakat sonuçta küre şeklinde. Levha haline gelmez. Hem de üstünde tırtıkların olmaması lazım. Şimdi fırın için silikon yapıştırmaz mat siparişi verdim. Onu deneyeceğim.
1549968690509.png

Bu arada buzdolabı motoru dün akşam takılıyken kaçak akım rolesi attı artık. Fazla ısınmamıştı ama attı. Korkudan tekrar çalıştırmadım. İnşallah bozulmamıştır.

Normal 50 lt kompresörün hava giriş yerini söktün. 3/4 giriş var. Oraya bir rakor ile bağlasam hortumu vakum olarak geçici olarak deneyebilir miyim? Herhangi bir güvenlik riski olur mu? (soldaki hortum girişi)

1549968214801.png

Son düzenleme:
Güncelleme: O tepsi silikonu olmadı. Kayganmış.
Kompresörün giriş konusunu halen öğrenemedim.
-
Güncelleme: Yeni bir malzeme buldum onunla deneyecektim. Fakat Ekovat çalışmıyor. Normalde termik role vs herşeyi söktüm. Üçgenden üstteki faz soldakine notr bağladım.. Fişe takıp daha sonra alttaki iki ucu 1-2 sn kısa devre yaptırıp marş veriri gibi çalıştırıyordum. Böyle motor çalışmaya başlıyordu.

Ancak şimdi fişe taktıımda motorda hiç vınlama sesi bile gelmiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri