uzun zaman çalıştırılmayan altarnatörde görülen arızalar

arkadaşlar ben küçük çaplı bir hes'te görevliyim.bulunduğum hes'te 3 gurup var,bunlardan iki tanesi faal durumda ama birtanesi yaklaşık otuz yıldır çalıştırılmamış.ben bu gurubuda çalıştırdım lakin uyartımı açtığımda makinanın içinden uğultu geliyor.bana yardım ede bilecek deniyimli ustalarımın tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
alternatör voltaj çikişina sigorta gıbı atabilecek yanacak tel bağla çaliştır uyartımı yukleyıp voltaj verecektır teli kalin bağlama hasar vermesın çikişa dahada olmadı çikişa 24 volt aküyle çikişları ark yaptır bu tehlıkelıdır yapişirsa akuyu patlatırsın ona dıkkat et

tekin hocam şimdi parelele yani senkrona girmek istiyorum taktığım sigorta 32 amper yaklaşık 17 kw ediyor makinanın gücü 110 kw sizce neyapayım?sigortayı büyütüptemi deniyeyim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri