Uzatma kablosu

vedkum

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Ben arabamızı temizlemek için evden yol'a uzatma kablosu ile elektrikli süpürge çekmek istiyorum.makine 850 watt gücünde.Ama ben yinede her ihtimale karşı daha fazlasını iletebilecek kablo alacağım.Birkaç elektrikciye danıştım,bana 3'lü 1.5(ne demek tam bilmiyorum) önerdiler.Mesafe 50 metre.Sizce nasıl kablo almalıyım,birde normalde kablo piyasası nedir sizce,ortalama metre fiyatlarını öğrenmek istiyorum.Saygılar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın vedkum

3*1,5mm² lik kablo işinizi fazlasıyla görür. gerilim düşümü hesabını yapmaya bile gerek yok. 3 rakamı kablodaki damar sayısını ifade eder. yani 3 tane iletken mevcut kabloda. 1,5mm² ise bu iletkenlerin her birinin kesitini ifade eder. çin malı hazır seyyar kabloları sakın almayın. kablo, fiş, prizi alıp kendinizin hazırlamanızı öneririm.

Teşekkürler demekki yeterli.En son baktığım elektrikcide HES markalı kablo vardı sanırım oradan alacağım.Peki nasıl bir markadır bu iyimidir ürünü? Saygılar...

3 * 1.5
TSE / kablo al
eğer gerekir ise bir tanesini say
20 ve üzeri olması gerekir
aşağı ise
0,75 dir veya TSE değil dir.

TOPRAKLAMA KESİN KULLAN ( KISA DEVRE DEĞİL )

Hes kablo iyidir. Tavsiye ederim. Bence sen bunu bir bilene yaptır belki sigorta kullanmak gerekebilir.

MTCE dostum başka yer bulamadınmı?Boşuna kirlettin topiği:mad:

3 kablodakı ıletken sayısı 1,5 kablonun kesiti yani çapı mm cinsi 3x1,5 ttr kablo rahatlıkla ısını görür metresi 1.5 tl civarında hes veye altın kablo markasını tavsıye ederim

mtce dostum başka yer bulamadınmı?boşuna kirlettin topiği:mad:

anlamadım mne demek ıstedın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Metresini de 1.3 liradan yazmıştı demekki uygun fiyatı.Kalın sağlıcakla.

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri