uzaktan kumanda ile kontaktörü nasıl çalıştırabilirim

hkns

Üye
Arkadaşlar hayırlı günler
basit bi mühürlemeli kumanda devresi düşünelim stop start mühürleme kontaktör
bu devreyi uzaktan kumanda ile de çalıştırmak için neyi - nasıl devremize eklenmeliyiz

NOT uzaktan kumanda ile söylemek istediğim alıcı verici devresi (Sanırım RF diye tabir ediliyor kablosuz kumanda)

bu konuda hiç bilgim yok o sebeple ürünlere ait marka modelleri belirtemenizi ve bağlantısı hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum ilginize şimdiden teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
En kolayından çözüm elektronik marketlerde dahi satılan 2 butondan oluşan hazır devreler var bunlarla kullanabilirsin kendim yapmak istiyorum dersen yapılış şeması ve malzeme listesini verebilirim

sn ali_kaymaz devre yapmayacağım hazır kullanmak istiyorum bağlantı şemaları ve özellikleri hakkında bilgi almak istiyorum
internette 12 24 V luk ürünlere rastladım ben 220 V kontaktörü nasıl enerjilendirebilirim bildiğiniz web adresi varsa çok yardımcı olacak teşekkürler

4-kanalli-kablosuz-rf-otomasyon-kontrolu-1z0tc-177.jpg

MOTOR � AYDINLATMA � BİNA � KAPI KONTROLLERİ İÇİN İDEAL
SIVA ÜSTÜ MONTAJA UYGUN / 4 KANAL DEĞİŞKEN KODLU SİSTEM
KUMANDA ÖĞRENME VE SİLME ÖZELLİKLİ/100 ANAHTARLIK KAYIT
KANALLARI BUTON YADA ANAHTAR OLARAK PROGRAMLAYABİLME
KANAL DURUMUNU VE ÇALIŞMA KONUMUNU GÖSTEREN LED PANEL
KANAL BAŞINA 230V. 1500W. BOŞ KONTAK ÇIKIŞLARI
2,5mm KABLO GİRİŞ KLEMENSLERİ
4 KANAL DESTEKLİ KUMANDA VE ALICI ÜNİTE DAHİL PAKET
433,920Mhz TÜRKİYE VE AVRUPA İÇİN YASAL ISM BANDI
KONTROL MESAFESİ AÇIK ALANDA 200M. DİR
BİRBİRLERİNE EKLENEREK KANAL SAYISINI ÇOĞALTMA İMKANI
HARİCİ ANTEN TAKILABİLME İMKÂNI �OPSYONEL�
BOYUTLAR: 143mm x 33mm x 85mm

DelcomRF San. & Tic.

Firma Yetkilisi
Murat Köroğlu

Telefon
0 232 425 94 51

http://www.delcomrf.com

Son düzenleme:
Klimaların içinde bulanan rf devrelerinden de yararlanabilirsin.Fan motoru çalıştırmak için kullanmıştım.

Son düzenleme:
dostum pıyasada uzaktan kumanda alıcıları mevcut 35 lıra fılan araba kumandasına benzer kumandası var
baglantı semasına gelınce .. bu uzaktan kumanda 12 v ıle calısır ve sana .. kac adet sıstemı kontrol etmek ıstıyosan ona gore role cıkıs kablosu verılır.. tek cıkıs olarak varsayarsak ortak uc ve normalde acık uc olarak verırler ıstege baglı olarakda normalde kapalı role cıkıs ucunu verırler uzakdan kumandanın tusuna basdıgın anda cekmesını tekrar basdıgın anda bırakmasını ıstıyosan .. yada kumandaya basdıgın anda cekıp bırakma gıbı ozellıklerı kumanda devresı ıcınde bulunan jamper lar sayesınde ayarlayabılıyosun.. verılen kumanda panelının ıcınde baglantı seması ve acıklamaları mevcuttur zor bısey deıl :)

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,280
Son üye
sıdıç45

Yeni konular

Geri