Uzaktan Kontrol ile LCD ekrana yazı yazdırma

tsk ederim suan format ike ugrasiom programlarim hepsi gitii ama dosyalari yukledim isim bitince denicem tsk ederim yeniden yazicam 2 farkli aliciya mesajlari gidiyordur umarum calismalarda tskler

alıcı devresinden 2 tane kur .2 farklı alıcıya gider.:)
Havada yayın yapıyoruz çünkü radio mantığı gibi...

16 lı masalı olan devre baktımda secmeılı yapılmıs her masaya bir swic ile numara tayin edilmıs olarak anladım ve ayrıca guzel olmus ben 32 yada daha fazla yaparsam yada daha fazla fazla swic eklıcem herhalde yada 4 yerıne 8 li bir swic kullansam daha iyi olurmu ? tabi yenıden prtogramı yaazılması gerekecek verıcı için her halde alıcı ıcınde aynı olucak sanırsam .. php dosyasına bakıyorum da bkalım becerebilcemıyım :D

MultiTrancieverSingleReceiver konusundakı multi vericiye denedımde acarken sadece rf alıcı yazıyor butonlara basılınca herhangi bişey olmuyor . alıcının RF girişi gri yanıyor

Adsız.jpg

bende bu sekılde hata verdı anlamadım nedense aynı degışıklık yapmadan compile deyınce..... 628 yerine 84 sectıgım için oluyormus

Son düzenleme:
16f84 de programlarken cmcon=7 yi kapat yada sil

ben programı 16f628a ile oluşturdum donanımsal farklar var sadece...

anladım onu biraz ugrasınca tşk ederım :) ama senın devren guzel calısıyorda ancak 8 swic li olanı nı yapamadım ayrıca otekı arkdasın devresını baktımda multi verici simulasyonda calısmadı herhalde gercej kurulumda calısır dıye umuyorum . vericini cıksıına yaylı anten taksak daha uzun mesafe olurmu aslında baktım 50 tl falan tutuyor ... 3 verıcı 2 alıcı için denemek lazım

4 switch ile binary kodlama yöntemi ile masa_no adlı değişkene değer atıyorsun

masa_no = portb >> 4

eğer programda şu değişikliğiyaparsan

trisb = 255

masa_no = portb

olarak değiştirirsen max 255 adet masa yaparsın

laparga arkadaşımızın devresis ve programı çalışıyor ancak dikkat edersen vericilerin porta.0 a bağlı ucların isimleri similatörde farklı isimlee ait bu sebepten dolayı masa1 e ait komutları alıyor alıcı diğer masa ların veri cıkış larındaki isimleri alıcı ile aynı yaparsan o zaman alıcı uca veri ulaşır.ancak haberleşme hattında birden fazla veri olacağı için haberleşmede sorun cıkabilir.

Evet onu fark ettim isimleri farklı aynı yani r f yaptım simülasyon da sarı yanıyor mavi veya kırmızı yerine normal çalışmıyor belki devreyi yapıp normalde çalışır. Hem o daha kolay geldi bana açık ça si . İleriye dönük verici ye ilave buton elemek için çünkü tek li ona 10 tane buton ekle yip çoğaltmak kolay Geldi ;-) senin devreyi 8 s w i c lı yapıp yollar misin rica etsem devre ve kodu daha iyi anlıyorum tsk ilgli için

Sent from my GT-N7000 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

isis de sarı renk görüyorsan kısa devre var demektir vericileri isiste birbirine bağladığın zaman iletişimde çıkış + dan eksiye geçtiğinde diğer vericilerin çıkışları hala artı da bekliyor ve kısa devre oluşuyor ama uygulamada rf olacağı için yani fiziksel bağlantı olmayacağı için bu sorunu yaşamazsın.

gönderidiğim devreye portb nin tüm uçlarına bir switch bağla ve verdiğim kodları eskileri ile değiştirmen yeterli olacak

verici için şu değişiklikleri yap
portb nin tüm pinlerini giriş yap trisb = 255
portb den masa_no al masa_no = portb

alıcıda ise bir değişikliğe ihtiyaç yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri