Uzaktan Kontrol ile LCD ekrana yazı yazdırma

arkadasım guzel ornekler verıyorsunda bende cok anlamıyorum fabrıkda 8 4 calsııyorum yenı geldım eve de eger sen mumkunse bu devreyı yapabilirmısn bana cok lazımda ben beceremedım .. istedıgım 877 ile yapılmıs ( alıcı - verıcıde ) yaklasık 30 giriş cıkıyor oluyor 30 buton baglayıp eger mumkunse 2 877 ile 60 buton baglayıp alıcı ile bunları LCD ekranda göstermek ... 1. butona basıldı 2 .butona basıldı gibi basic le olursa sevınırım .. istersen cuzzi bir miktarda verebilirim ... tşk ederım ... ilgi alakan için hazır kodların uzerınde daha iyi ogrenıyorumda

Arkadaşım iyi akşamlar,
Haberleşmeyi düzelttim.Senden ricam kodları iyi çözümle bana yeter.Geriye devreyi kurup rf haberleşme modulünün eklenmesi kaldı..Yardımcı olabileceğim birşey varsa ulaşabilirsin.İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• Desktop.rar
    227.7 KB · Görüntüleme: 7
tşk edeıyorum yardım içinde beno kadar anlamıyorum lcd de yazdıacak kadar belki kolay ama omuyor eger gercekten biliyorsan hazır yapıp verebilirmısın bunu fabrıkda kullnacagımda ciddi yanı bilmıyorum ama gereklı bişey bu yaparsın biraz zmanın ayırıp dualarım senınle olur tşkler

Arkadaşım projeyi tam olarak anlat ona göre iş paketleri hazırlayalım.Rf haberleşmesi yapılacak tamam da mesafesi ne kadar olacak.bu yapılacak devre bir sisteme entegre mi edilecek yoksa başlı başına ayrı bir sistem mi olacak.Sen bence bütün projeyi anlatabildiğin kadar ayrıntılı şekilde anlat o şekilde yardımcı olmaya çalışayım.Bi de bu proje illa pic basic te mi yazılacak.Yazılım dilini değiştirebiliyor muyuz?Donanım tasarımı tamamen bizde mi?

Elimden geleni yaparım.İyi çalışmalar.Kolay gelsin....

Son düzenleme:
arkadasım guzel ornekler verıyorsunda bende cok anlamıyorum fabrıkda 8 4 calsııyorum yenı geldım eve de eger sen mumkunse bu devreyı yapabilirmısn bana cok lazımda ben beceremedım .. istedıgım 877 ile yapılmıs ( alıcı - verıcıde ) yaklasık 30 giriş cıkıyor oluyor 30 buton baglayıp eger mumkunse 2 877 ile 60 buton baglayıp alıcı ile bunları LCD ekranda göstermek ... 1. butona basıldı 2 .butona basıldı gibi basic le olursa sevınırım .. istersen cuzzi bir miktarda verebilirim ... tşk ederım ... ilgi alakan için hazır kodların uzerınde daha iyi ogrenıyorumda

Tamam ben buna bir bakayım..Para da önemli değil.Amacım para değil.Bi gün sende bana yardım edersin.İyi çalışmalar...

Elinden geleni yaparım tsk ederim şimdiden . Peki mesela 4 farklı 877 den yaklaşık 120 giriş oluyor ve tek bir alıcı dan toplam ak benim amacında olmuyor ben yapamıyorum daha doğrusu yani bir nevi çağrı sistemi gibi . 120 buton olan bir sistem olacak fazla da olabilir ;-) ve tek bir alıcı yada aynı sistemi çalışacak 3 4 alıcı bu 120 buton dan herhangi birisine basılınca 4 alıcı da örnek 50. Butona basıldı yazacak asıl amaç bu ama . Tabi zordur . Peki siz yapar sainz önceki sistemi çok memnun olurum emin olun . Kırklareli ne beklerim çay içmeye . İyi çalışmalar ;-)

Sent from my GT-N7000 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

4 farklı mikroişlemci kullarak port çoğaltılmaz.orada" mux " diye entegreler vardır.Bunları birbirine bağlarsınız bu şekilde port sayısını arttırırsınız.Ancak şöyle bir dezavantajı var ne kadar çok mux kullanırsanız kontrol algoritması o kadar karmaşıklaşır.
Merak ettiğim nasıl bir sistemde 120 butona ihtiyaç duyulur ki.Orayı biraz daha açar mısın belki daha pratik bir yol bulabiliriz.

ozel mesaja bakarmısn

Dosya burada .RF alıcı ve verici(ARX-34,ATX-34) kısımlarını bağlarsanız 10 masa için çalışacaktır..

Ekli dosyalar

• MultiTrancieverSingleReceiver.rar
    302.2 KB · Görüntüleme: 17
selam 02:12:13 tarihli mesajınız daki kadda hata yok fakat 16f84 ün ports yı giriş yada çıkış olarak kullanmak için cmcon=7
kodunu eklemeniz gerekli giriş ve çıkışları tanıtmadan önce 877 de adcon1=7 analog girişleri dijitale çevirir
son programlar da güzel her işlemci için ayrı bir program gerekiyor birazdaha iyileştirmek için masalarda kullanılacak devreye mesala 4lü dip switch ler ile portb.4-7 arasını giriş yaparak buradan bir cihaz numarası elde edelim butona basıldığında hangi masadan geldiğini alıcı anlayabilsin

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri