Uzak mesafeye gönderilecek kameralar için kablo tavsiyesi.

Değerli arkadaşlarım iyi geceler , bilgisayar teknik servis ve web tasarım işiyle meşgulüm , ilk defa bir güvenlik kamerası işi aldım ve benim için çok zor bir başlangıç oldu . İlk projem hakkında bilgilere ihtiyacım olduğunu hissettim . Kurulum yapacağım yer bir süt çiftliği ve 25 dönümlük bir araziye yayılmış durumda. Kameraları konumlandıracağım yerler ile eve koyacağım kayıt cihazı arasında her birinde yaklaşık 300 metre uzaklık mevcut . Yaptığım araştırmalar sonucunda 4+1 kabloların bu uzaklıktan görüntü alamadığını okudum ve rg6 u6 kablo kullanmam gerektiğini bu kablolarım 300 400 metreye kadar sorunsuz görüntü aldığını okudum . Ancak burada sıkıntım elektrik hattı konusunda . Bütün kameralar birbirinden ve kayıt cihazından çok uzakta.kameraların yakınlarında elektrik tesisatı yok. Bu konuda biraz çaresiz kaldım ve tecrübeli arkadaşlarımızın bilgisini almak istedim . Bir diğer sorumda gece karanlık çöktüğünde bana 100 metre görüş mesafesi sağlıycak kamera modeli hakkında . Sizin tavsiyeleriniz ne olur bu konuda . Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.İyi forumlar.

Öncelikle aldığın ilk iş hayırlı olsun.Kamera yerleşim planını bilmiyorum ama eğer kameralar birbirine yakın mesafede ise oraya kadar fiber kablo cekip ordan cctv veya rg6u6 cekebilirsin. enerji kablosu içinse ayrıyetten bir hat cekmen gerekecek. Normal box kamera kullanıp inf spot kullanabilirsin yada high ledli bir kompakt kamera bulman gerek

Değerli arkadaşlarım iyi geceler , bilgisayar teknik servis ve web tasarım işiyle meşgulüm , ilk defa bir güvenlik kamerası işi aldım ve benim için çok zor bir başlangıç oldu . İlk projem hakkında bilgilere ihtiyacım olduğunu hissettim . Kurulum yapacağım yer bir süt çiftliği ve 25 dönümlük bir araziye yayılmış durumda. Kameraları konumlandıracağım yerler ile eve koyacağım kayıt cihazı arasında her birinde yaklaşık 300 metre uzaklık mevcut . Yaptığım araştırmalar sonucunda 4+1 kabloların bu uzaklıktan görüntü alamadığını okudum ve rg6 u6 kablo kullanmam gerektiğini bu kablolarım 300 400 metreye kadar sorunsuz görüntü aldığını okudum . Ancak burada sıkıntım elektrik hattı konusunda . Bütün kameralar birbirinden ve kayıt cihazından çok uzakta.kameraların yakınlarında elektrik tesisatı yok. Bu konuda biraz çaresiz kaldım ve tecrübeli arkadaşlarımızın bilgisini almak istedim . Bir diğer sorumda gece karanlık çöktüğünde bana 100 metre görüş mesafesi sağlıycak kamera modeli hakkında . Sizin tavsiyeleriniz ne olur bu konuda . Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.İyi forumlar.

Polietilen kılıflı, dış ortam RG11 U6 kablo ile birlikte 2x1.5 elektrik kablosu çekmenizi öneririm.

yorumlarınız için çok teşekkürler av-117 modeli yeterli gibi geldi bu konudaki dusuncelernzi alabilirmiyim?

Sn.burhangok601,AV-117 projenize hiç uygun değil.Aynı fiyata aynı marka AV-680 çok,çok daha üstün bir kameradır.Neticede ben size IRcut filtreli,3DNR ve True D/N ve Sens up özellikleri bulunan OSD li bir kamera öneriyorum.

çok teşekkür ederim sn.tknsyn . Hala daha araştırıyorum ince eleyip sık dokuyorum çünkü bu iş bnim referansım olucak ..

kablo olarak RG11 U6 çekmeni öneririm.yada CAT6 çekip her iki uca aktip dönüştürücü eklemeni tavsiye ederim.ama en güzeli rg11 u6 çekmen

özel görüntü kablosu ile tek kablo ile işi bitirirsin enerji kablosu ayrıca çekmene gerek yok.100 metre mesafe kamera için lens modeli yüksek kamera seçmelisin 8-12-16 mm gece görüşlü

Kablo olarak rg11 u6 en uygun olur dediğiniz yere.elektrik tesisatı olarak öncelikle gerilim düşüm hesabını yapıp daha sonra çıkan sonuçlara göre uygun kablo kullanabilirsiniz.tahmini olarak 2*1,5 nym kablo kullanırsanız gerilim düşme vs. olmaz diy düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri