usb to rs232

micromen

Üye
KALİTELİ USB TO RS-232 ÇEV. KABLO KARGO BEDAVAAA GittiGidiyor'da 77254429
arkadaşlar bu linkdeki ürünü aldım yanında driver cd side vardı taktım kurdum ama bir türlü tanıtamadık arkadaşın pc dede denedik yine yapamadık yardımcı olursanız sevinirim

bende de bu kablonun aynısından var delta plc programlamak için aldım ama maalesef bir kaç sefer anca bağlantı kurabildim. bu kablo sağlıklı çalışmıyor. bilgilerinize

ben hiç kuramadım daha aldığım gibi duruyor netten sipariş ettik yenisini göndereceğiz dediler hala gelecek

kardeş bilgisayarım=>özellik> aygıt yöneticisi altında görünmesi lazım kabloyu takınca sağ altta donanım bulundu felan diye bişey çıkmıyordu benim pc'de

kobloyu görüyorda tanımıyor ''sihirbaz gerekli yazılımı bulamadığından donanım yüklenemedi'' diyor tabi kabloyla beraber gelen cd takılı hatta driveri kurulu olsa bile aynısını yapıyor

Merhaba
Arkadaşlar ben sağlıklı bir şekilde kullanmaktayım.PC tarafındaki yazılımı da ben yazdığım için COM1-COM10 arası seçenek koyuyorum.Bir tanesini illa görüyor.VB de aşağıdaki bir kod ile de PC otomatik olarak da atayabiliyor.
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
ComboBox1.Items.Clear()
Dim port As String
Try
For Each port In System.IO.Ports.SerialPort.GetPortNames()
ComboBox1.Items.Add(port)
Next

Catch ex As System.Exception
End Try
ComboBox1.SelectedIndex = 0
End Sub

Ben de benzer bir sorun yaşamıştım. Benim kullandığım çevirici Prolific PL2303 chip içeriyordu. Ben kurulumunda sorun yaşamadım ama daha sonra bir motor sürücüye bağlanmayı denedim, bir türlü başaramadım. Sonunda Prolific'in sayfasından PL2303 sürücüsünü indirerek kurduğumda sorun çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri