cyworm

Üye
Merhaba arkadaşlar
--------------------------------------------------------------------
2 KVA 3 KVA Tunçmatik modellerinden on-line UPS lerinden ve ayni kapasitede diğer farklı markalar denedim ama bir türlü tam sonuç alamıyorum 3 KVA bir ups'in altına 24 V DC her biri 24W güç harcamakta toplam 8 adaptor mevcuttur 3 KVA Ups bun cihazları ne kadar süre çekmelidir?
Diğer sorum şu anda bulunan mevcut adaptör UPS>Battery>220 AC>220 Adaptor>24V DC akım alıyoruz bunun kaybı ne kadar olur convert ederek geldiğinde 3KVA bir ups te ne kadar kayıp olur?
Şimdilik sorum bu kadar arkadaşlar şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
soru cok anlasılır olmamıs sanırım.. istersen sen elektrik kesintisinde ups lerinin nekadar sure ile sistemi beslemesini gerektigini yaz. toplam gucu ver.. mesela senin DC 24v da 24w 220 tarafında 2,6wX 8 kaba bir hesapla 21w gucun var . senin 3kva ups in 2,4kw gibi bir degere tekabul eder. yanılmıyorsam 10 dk olmalı bilgisaya baglı olsaydı yaklasık 500w guc tuketiminde .. 21 w da 20 -25 dk arası gibi birsey olmalı..

saygılarımla

Merhaba,
Bahsettiğim sistemi bu ups ile 5,6 saat arası cekmesi gerek 10 dk cok az bir süredir bir yanlıslık var nasıl hesaplandıgını bilen bir arkadaş varsa hesaplamasını yapabiliriz. Benim istediğim süre en az 8 Saat çalışmasıdır.

Merhaba,
Bahsettiğim sistemi bu ups ile 5,6 saat arası cekmesi gerek 10 dk cok az bir süredir bir yanlıslık var nasıl hesaplandıgını bilen bir arkadaş varsa hesaplamasını yapabiliriz. Benim istediğim süre en az 8 Saat çalışmasıdır.

Doğru cevap için akü grubunun kaç amper saat olduğunu belirtmeniz gerekir. Verimlilik konusuna gelince on-line kgk lar en iyi %90-92 verim ve altındadır.

Küçük modellere 120 Ah diyor teknik verilerinde büyük modellerde 150 Ah. Akü şarjı sırasında sınırlama yapılmış ise akü sayısını artırarak süreyi uzatabilirsiniz, sınırlama yok ise fazla akü bağlarsanız cihaz yanar. En iyisi cihazı aldığınız firmaya başvurunuz.

Bilginiz için teşekkürler arkadaşlar. Firmaya mail attım iki adet 60 AMP akü koyulabiliyormuş sorun cıkarmayacak şekilde çalışabiliyormuş.

Arkadaşım 3 KVA UPS cihazına bağladığın yük miktarı ve kullanmakta olduğun akü grubunun kaç amper , yani 12V 7AH lık 8 adet akü den mi yoksa şarj kartı modifiyesi ile 12V 40AH yada daha üst akü grubu ile beslediğin konusu senin upsden beklediğin süreyi vermesinde etkili olacaktır. Bunun için ups ile besleyeceğin toplam yükü kva cinsinden bilmen ve ona göre istediğin süre için akü grubunun amper değerini bulman gerekli.

Bu yüzden bu bilgileri verirsen daha net bir değer verebilirim. Eğer düşünüren, telefonla bilgileri verdiğinde akü süre seçimi tablosu üzerinden gerekli değerleri de sana iletebilirim.

UPSAN Güç Kaynakları
Ankara

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri