Tv den görüntü aktarma.

veysel28

Profesyonel Üye
Esselamu aleykum arkadaşlar.
Başlıktanda anlaşılacağı gibi. Ekranı kırık tv den başka herhangi bir görüntü kaynağına tv nin göüntüsünü aktarabilirmiyiz. Çok araştırdım fakat yapılanı görmedim.

Aleyküm selam.
Tabletten TV ekranına görüntü aktarma ile ilgili bir video vardı sanırım.
Olmayacak bişey değildir diye düşünüyorum.

Hayır benim yapmak istediğim tv den tablete veya tv den pc ye veya tv den tv ye. Tv lerdr hdmi çıkışı bulunmuyor. Lcd te görüntü aktaran karttan dönüştürücü vs. ile hdmi çıkışı alınabilir mi acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_20201215_194042.jpg
    IMG_20201215_194042.jpg
    500.6 KB · Görüntüleme: 185
LCD TV de hdmı çıkışı çoğunda var diye biliyorum ama,
Vga çıkışı varmı belki VGA dan hdmı a dönüştüren bir malzeme olabilir

Ekserisinde giriş var çıkış yok. Hatta çıkış olanı hiç görmedim.

aleykümselam

skart aracılığıyla ana tvnin yayın görüntüsünü başka bir tvye aktarabilirsiniz fakat diğer tvnin ekranında sadece ana tvnin yayın kaynağındaki görüntüyü izleyebilirsiniz. Ana tvnin menüsünü/osdsini göremezsiniz.

Uydu kablosunu çıkarıp diğer tv ye takın diyeceğim ama tablet vb cihaz ise alternatif cihaz, pek sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

Uydu, scart vb girişler ana kart üzerinde.
Kart ise doğrudan panele çıkış vermiş.

Bu durumda;

1 Ayrı bir yayın çıkışı kart üzerinde bırakılmamıştır.

2 Böyle bir çıkışı varsa dahi kart üzerinde yerini bulmak problemdir.

3 Bulunsa bile oradan bağlantı almak boyutlar nedeniyle zor olur düşüncesindeyim.

Lcd tv lerde harici cikis veren bir model hic gormedim. Yani bunu yapmak mumkun gorunmuyor. Tv yanindaki portlar hepsi giris. Bir tek ses sistemi baglamak icin kulaklik yada optik cikis bulunur.

aleykümselam

skart aracılığıyla ana tvnin yayın görüntüsünü başka bir tvye aktarabilirsiniz fakat diğer tvnin ekranında sadece ana tvnin yayın kaynağındaki görüntüyü izleyebilirsiniz. Ana tvnin menüsünü/osdsini göremezsiniz.
Skart denedim olmadı. İki ucu skart kablo ve içersindeki bütün kablolar eksiksiz olanından taktım görüntü alamadım.
Lcd tv lerde harici cikis veren bir model hic gormedim. Yani bunu yapmak mumkun gorunmuyor. Tv yanindaki portlar hepsi giris. Bir tek ses sistemi baglamak icin kulaklik yada optik cikis bulunur.
Serkan merhaba. Evet çıkış yok ama ekrana görüntü veren kartta film şerit kablo var oradan çıkış alınabilirse olur diye düşünüyorum. Tabi film şert kablonun protokolleri, sinyalleri, pin sayısı, dataları,voltjları bilmek gerekiyor sanırım.

sorunu anladığım kadarıyla cevap vereyim lcd tv nin arkasındaki scart soketine kablosuz scart soketi takarsanız olur. yalnız dikkat etmeniz gereken bu scart soketinin üzerinde IN/OUT yazan küçük bir seçici anahtar olmasına dikkat edin. bu aparat üzerinden OUT konumuna getirirseniz çıkış alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri