Tv den görüntü aktarma.

tvde skart soket varsa belki mümkün olurdu ama koymamışlardır...

Tv uzerindeki scart in ozelligi disardan video sinyalini o porttan almak. Yani giris cikis degil. Bunu cift taraflı anahtarli scart saglamiyor. Tv uzerindeki anakartin bunu sağlaması lazim.

@veysel28 tv nin ekraninin anakarta baglanan fleks kablodan bahsediyorsun. Evet buradan cikis alabilirsiniz. Is biraz karisik oldugu icin bahsetmedim.

Bu cikisa kisaca LVDS cikis deniliyor. Pin sayısına ve ekran boyutuna gore cesitleri var. Bu tv icin ekrana giden lvds tipini belirerseniz size asagidaki gibi bir cevirici kart gerekecek. Fiyati yaklasik 30 usd civarlarinda.

Bu kart ile tv niz bir nevi uydu cihazi gibi calisacak smart ozelligi varsa onu kullanabilecksiniz.

Bu kartı lvds to hdmi converter olarak arayabilirsiniz. Siyah kablonun ucu tv anakarti ekranin fleksinin oldugu sokete takilacak. Diger cikisi hdmi oluyor.

images (3).jpeg

fazla teknik detaya girmeden kendi yaptığım uygulamayı ve sonucunu yazayım. çalıştığım turizm tesisinde maç yayınlarını barkovizyon dediğimiz yada genel bilinen adıyla sinevizyondan açık alanda perdeye görüntü yansıtmak için 22'' lik bir lcd tv nin arkasındaki scart soketine bu dediğim IN/OUT seçici anahtarlı soketi takıp OUT konumunda tos fişlerle barkovizyona bağladığımızda tv ekranındaki görüntüyü perdeye yansıtma yapıyoruz. hiç bir sorunda yaşamadık, bu dediğim soket 5-10 tl lik bir parça. bizzat uygulayıp olumlu sonuç aldım.

Denemekte fayda var.

O aparati biliyorum ama su an elimde yok.

sorunu anladığım kadarıyla cevap vereyim lcd tv nin arkasındaki scart soketine kablosuz scart soketi takarsanız olur. yalnız dikkat etmeniz gereken bu scart soketinin üzerinde IN/OUT yazan küçük bir seçici anahtar olmasına dikkat edin. bu aparat üzerinden OUT konumuna getirirseniz çıkış alabilirsiniz.
Skart soketinde seçici anahtar yok.
Serkan_48 kart bu film kablolar iki adet ekran üzerindeki karta gidiyor.
fazla teknik detaya girmeden kendi yaptığım uygulamayı ve sonucunu yazayım. çalıştığım turizm tesisinde maç yayınlarını barkovizyon dediğimiz yada genel bilinen adıyla sinevizyondan açık alanda perdeye görüntü yansıtmak için 22'' lik bir lcd tv nin arkasındaki scart soketine bu dediğim IN/OUT seçici anahtarlı soketi takıp OUT konumunda tos fişlerle barkovizyona bağladığımızda tv ekranındaki görüntüyü perdeye yansıtma yapıyoruz. hiç bir sorunda yaşamadık, bu dediğim soket 5-10 tl lik bir parça. bizzat uygulayıp olumlu sonuç aldım.
Kullandığınız anahtarlı soket nasıl bişey resmi var mı?

Ekli dosyalar

• SAVE_20210102_153348.jpg
    SAVE_20210102_153348.jpg
    219.7 KB · Görüntüleme: 654
  • IMG_20201216_173756.jpg
    IMG_20201216_173756.jpg
    139.8 KB · Görüntüleme: 182
  • IMG_20201215_185653.jpg
    IMG_20201215_185653.jpg
    181.5 KB · Görüntüleme: 125
Aşağıdaki kart lcd uzerinde kalacak.

Siz bu kartin en altindaki soketi kullanacaksiniz. Resimde yarim cikmis karti tam resimlermisiniz munkunse soketide.

Bahsi gecen scart adaptörü de alttaki resimde görebilirsiniz.

save_20210102_153348-jpg.70537

images (4).jpeg

Ekli dosyalar

• LC470DUE-SFR1-LG.pdf
    827.1 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Öncelikle şu scart dönüştürücüyü denemekte fayda var. Muhtemelen olacak gibi görünüyor.

Tabi size scart çıkışı işinizi görecekse.

Kartla ilgili evet o kartın altta görünen tek soket var ya orası lvds soketi. Benim bahsettiğim yöntem o ve o porttanda hdmi ye dönüşebilir.

Ha attığın taş ürküttüğün kuşa değermi orası tartışılır. Bu çevirme işlemi sanki tv anahartını bir nevi uydu alıcısı gibi kullanmaya benzer.

Bu uygulamanın yerine harici bir mini uydu alıcısı almak daha mantıklı gibi.

Benim amacım uydu alıcısı gibi değil de tam olarak tv özelliklerinden yararlanmak. Kırık ekranlı tv nin bütün kartlarını bir kutuya yerleştirip benim sağlam tv nin arkasına monte edeceğim. Lvds yi hdmi dönüştürüp sağlam tv min hdmi girişine bağlayacağım. Bütün kartlar aktif olacak kumanda, wifi, hdmi soketleri, usb vs..İstediğim zaman kaynak ayarlarından hdmi seçip diğer tv ye geçiş yapacağım tek tv de iki tv yi izlemiş olacağım. Ekran fiyatları malum. Bu tv ye ekran 6 bin tl servis fiyat verdi. Ben tek ekrandan iki tv izlemek istiyorum. Hatta bunu yapabilirsem ayrı bir monitör de de değerlendirilebilir. Tv şirketlerinin ekrana verdiği fiyatlara karşılık bu çözüm herkese yardımcı olacak. Ekranı kırılan tv yi çöpe atıyor milli servete yazık. Ekranı kırık tv ler monitörde izlenirse herkes tv alacağına monitör alıp oradan izleyecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri