tuketım otomosyonu nasıl yapılır

arkadaşım selam
üzerınde duşundugum bır projem var yukarıdakı dosyada kabaca şekıllendırdım.
tuketım otomasyonu adını verdıgım bu sıstemi yazılım ve elektronık kısımları ıle
nasıl hayata geçırırım.

örnek olarak yangın tupu bıttıgınde tupte bulunan bır verıcı ıle bır panele sınyal gelecek buradanda ana bılgısayardakı ana yuz den
genel kontroller yapılacak.
bıryandanda yetkılı cep telefonuma mesaj veya bant kaydı bıldırımı gıdecek
böylelıkle restaurantlarda tuvalet kagıt,sabun,jeneratör benzin,depo su seviyesi,klozet kagıt mıktarı ve bunlar bıttıgınde sınyal verecek gösterecek kablosuz bır sıstem .sonra bu sıstemı akıllı ev sıstemı ıle bırlestırmek akıllı iş yerı sıstemı yapmak .bu konuda katkı yapacak arkadaslar beklıyorum.
bu projede bılgısayar yazılımı dışında elektronık ayagıda var .
böyle bır sıstemı yapabılırmıyız .veya nasıl yaparız. bu konuyla ilgılı ilgılenırsenız cevabınızı beklıyorum

gokhan han ************

Moderatör tarafında düzenlendi:
gsm modemler ile yapabilirsin , gsm modemler gprs ile baglanti kurabilir yada ilgili numaraya sms gonderebilir

elektronik ayagi ; malzemelerin bittigini anlayan sensorler bulman gerekir
is cok buyuk boyutlu genis kapsamli , once sensorleri arastir bul , işin diger kısmı gsm gprs altyapısını kullanıp halledersin

slm
malzemenin bıtıtgını anlama ışi kolay önemlı olan burdan gelen sınyalı alacak cıhaz,bılgısayar ve yorum.gsm okadar uzak duşunmuyorum bu dedıgım işyerı tek katlı veya 3- 5 hatlı rıf verıcılerle cozerız belkı ama programlama lazım nasıl bır yol ızlemelıyım

ethernet kablolalama alt yapısını kullanabilirsin
yada kablosuz bir network kurabilirsin
detayları bana yazarsan sana yardım ederim

ethernet kablolalama alt yapısını kullanabilirsin
yada kablosuz bir network kurabilirsin
detayları bana yazarsan sana yardım ederim

bir restaurant duşunun burada akıllı ev sıstemlerındekı gıbı bır panel olacak.
bu panele baglı ,baglantılı,mesela yangun tupunden,havluluktan,du deposundan,jeneratorden data gelecek.

buralarda mesela jeneratorun benzını bıttıgınde bıttı sınyalı gelecek panel bızı uyaracak ordanda cep telefonuna msj veya seslı arama yapılacak .

butun bu degerlerıde bır bılgısayarda ara yuz den takıp edebılecez .

bunun yapabılecek en azından sıstemın mantıgını ve nasıl yapacagımı,yaptıracagım konusunda yardımcı olursanız sevınırım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri