akıllı işyeri sistemi nasıl yaparım

arkadaşım selam
üzerınde duşundugum bır projem var yukarıdakı dosyada kabaca şekıllendırdım.
tuketım otomasyonu adını verdıgım bu sıstemi yazılım ve elektronık kısımları ıle
nasıl hayata geçırırım.

örnek olarak yangın tupu bıttıgınde tupte bulunan bır verıcı ıle bır panele sınyal gelecek buradanda ana bılgısayardakı ana yuz den
genel kontroller yapılacak.
bıryandanda yetkılı cep telefonuma mesaj veya bank kaydı bıldırımı gıdecek

bu projede bılgısayar yazılımı dışında elektronık ayagıda var .
böyle bır sıstemı yapabılırmıyız .veya nasıl yaparız. bu konuyla ilgılı ilgılenırsenız cevabınızı beklıyorum.

gokhan han 0507 249 25 25
[email protected]

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba
konuyu birazdaha açarmısınız tam olarak yangın tüpü bittiğinde ne demek anlamadım biraz daha genişletirmisiniz
saygılarımla

yangın tupu bıttı bu yanlış oldu .yanı yangın tuplerının basınçları bellı bır sure sonra azalır ve bıter .bu basınç bellı bır bar'a geldıgınde bızı uyaracak.
veya jeneratorun benzını bellı bır sevıyeye geldıgınde bızı uyaracak .
vs ..

Yangın tüpü için ne yapılabilir bilmiyorum ama (mantık yürüterek yazıyorum şuan) benzin deposundan bir kuru kontak alsan ve benzin bittiğinde senin panele bilgi gönderse falan... Bu tip birşeymi arıyorsun yani..?

Yangın tüpü içersinde yüksek basınç olduğu için mekanik bir düzenlemeyle basınç sensörü yerleştirmen zor.çok emek ister. bu tür uygulamalar genellikle sıvı seviye kontrol işlemlerinde olur. fakat bilirsiniz şu sanayi tüplerini. onların kafalarında analog basınç ölçerler vardır. işte böyle bir sayaç bir transduser ile elektriksel sinyale (analog sinyal) dönüştürülürse bir nevi kontrol sağlanabilir. ama bildiğim kdarıyla zor...

arkadaşım selam
üzerınde duşundugum bır projem var yukarıdakı dosyada kabaca şekıllendırdım.
tuketım otomasyonu adını verdıgım bu sıstemi yazılım ve elektronık kısımları ıle
nasıl hayata geçırırım.

örnek olarak yangın tupu bıttıgınde tupte bulunan bır verıcı ıle bır panele sınyal gelecek buradanda ana bılgısayardakı ana yuz den
genel kontroller yapılacak.
bıryandanda yetkılı cep telefonuma mesaj veya bank kaydı bıldırımı gıdecek

bu projede bılgısayar yazılımı dışında elektronık ayagıda var .
böyle bır sıstemı yapabılırmıyız .veya nasıl yaparız. bu konuyla ilgılı ilgılenırsenız cevabınızı beklıyorum.

gokhan han 0507 249 25 25
[email protected]

akıllı sistemler çok geniş alana ihtiva eder. bir lambanın otomatik olarak yanmasından tutunda bir endüstriyel sistemin otomatik çalışmasına kadar alandan konuşabiliriz. bu yüzden size önerim öncelikle akıllı sistem kontrolü adı altında bir başlık açarak bu sistemde hangi kontrollerin olması gerektiğini veya hangi sistemleri istediğinizi yazın. yani ne istediğinizi tam olarak bilin. akıllı sistemler tasarlanırken şu yapılmalıdır: öncelikle her sistem birbirinden bağımsız olarak tasarlanır daha sonra ana kontrol mekanizmasıyla tertibatlandırılır. yani akıllı sistemlerin tasarlanmasında parçadan bütüne gitme yöntemi izlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri