trafoya sigorta primere mi, sekondere mi?

coz255

Üye
380v giriş olan 220v (60VA) 24V (90VA) olmak üzere iki çıkışı olan trafomu sigortalı klemens ile yaptırmak istiyorum. acaba primer girişilerinemi sigorta taktırmalıyım yoksa sekonder çıkışlarınamı . Bana göre sekonder çıkışları daha mantıklı gözüküyor. Yorumlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
madem böyle bir düşüncen var bencede hem girişe hem çıkışa olursa daha iyi olur...

girişe de çıkışa da sigorta takılması daha iyi olur,zaten sigortalı klemenste fazla bişey tutmaz maddi olarak.
kolay gelsin

Eğer birisine takmayı tercih edecekseniz, sekonderdeki ya da sekonder çıkışındaki bir arızadan dolayı, primer grişindeki sigorta atar. Ancak, primer tarafındaki bir arızadan dolayı, sekonderdeki sigorta atmaz. Eğer hassas bir devre beslemeyecekse, primerin girişine bağlamak daha mantıklıca olur kanaatindeyim.

slm arkadaslar prımer ve sekonder gırıs ve cıkıs uclarımız kesınlıkle şalter takılması hem emnıyet hemde verım acısından en faydalı çozumlerden bırısıdır

eyer imkanların kısıtlı ise sadece trafonun bir yönüne sigorta koyma imkanın var ise ben derim ki girişe sigorta koyarsınsa daha mantıklı olur... yok imkanların kısıtlı deyilse imkanın varsa her iki tarafa koyarsınsa daha iyi olur... ilk öncelikle giriş tarafını önermemin sebebi şudur... şayet trafo da zaman sora herhangi birsebepden dolayı arıza meydana gelir veyahut trafona Bakım gerekirse trafona gelen enejiyi sigorta vasıtası ile keserek enerji altında riksli bir şekildedeyilde enerji olmadan daha güvenli bir ortam da sana çalışma olanağı sağlar...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri