Trafosuz regüleli 0-12v ayarlı güç kaynağı

sabrikrks

Üye
Selamünaleyküm. Okulda proje olarak trafosuz regüleli 0-12v ayarlı güç kaynağını incelemem gerekiyor. Ancak bu şekilde yapılmış bir güç kaynağı bulamadım. Trafosuz olması şart. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı? Teşekkür ederim

12 voltu 220 vac den mi elde edeceksin. öyleyse tehlikeli bir iş olur.

Trafosuz regüleli ayarlı ;)
Yani ayarlı smps.
Bu da benim anv-1505 başlığını işaret ediyor. Bende bu projede 2 ayrı hazır modül kullandığıma göre bunun detaylı bir incelemesi olamaz.

Şahsen 1-12 volt ayarlı smps varsa nasıl çalışır? Nasıl yapılır?
Ben de öğrenmek isterim

o kadar yabancı site gezdim ac 220 den dc değişik voltajlarda akım alabilen devre gördüm ama trafosuz ayarlı olana ben denk gelmedim. sabit 12 volt tamam da, ayarlı yak ben görmedim hem de dc

Kardeş sen bir tane flyback yap çıkışını 24 V al daha sonra lm338 entegresi ile ayarlı regülatöre giriş yp çıkışı pot ile kontrol edersin

12 voltu 220 vac den mi elde edeceksin. öyleyse tehlikeli bir iş olur.
[/Q
220v AC olacak. Devreyi kurmayacağım hazır yapılmış devreyi inceleyip çalışma şeklini anlatacağım sadece. Bende çok aradım ancak bu şekilde bir devre yok eğer karşılaşmış olan var ise diye konuyu açtım
Ben devreyi kurmayacağım yalnızca inceleyip sunum yapacağım ancak bu şekilde bir devre bulamadım. Devrenin çıkış amperinin bir önemi yok 0-12v ayarlansın yeter ve sadece kondansatörle gerilim düşümü yapılacak

Trafosuz regüleli ayarlı ;)
Yani ayarlı smps.
Bu da benim anv-1505 başlığını işaret ediyor. Bende bu projede 2 ayrı hazır modül kullandığıma göre bunun detaylı bir incelemesi olamaz.

Şahsen 1-12 volt ayarlı smps varsa nasıl çalışır? Nasıl yapılır?
Ben de öğrenmek isterim
Hocam sizin konunuzu inceledim devrede bir tane trafo var bu trafo gerilim düşümü için mi yoksa başka bir şey için mi kullanılıyor. Birde bu modülleri nasıl bulabilirim fotoğraflarını

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri