TRAFO YERLEŞİM HAKKINDA

butcher

Üye
arkadaşlar bir sorum olacak elimde 2 adet 5000 kVA gücünde 31,5/6,3 kV , 2adet 3000 kVA 31,5/0,69 kV ve 1 adet 2500 kVA 31,5/0,4 kV gerilimlerinde trafolar bunların büyük bir odada arada duvar olmadan yerleşimlerinde birbirleri ve duvar-trafo arası mesafeleri min mesafeleri ne olmalı bilmem anlatabildim mi bu tarz oda yerleşimine yönelik biligi verebilecek ustalar arkadaşlar ... birde her bir trafo 4 duvar bir odada olursa duvara olan mesafeler min nekadar olmalı...aslında trafo ölçülerini bulup odaya yerleştirdim ama dediğim gibi kritik mesafeler var mı bunu öğrenmek istiyorum... malesef trafo çok alan az .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
" Kuvvetli Akım Tesisler Yönetmeliği " ni,20. maddeden itibaren okumanızda yarar var.

Ekli dosyalar

• Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği.rar
    33 KB · Görüntüleme: 220
Sn. Fahri Yetiş'in yüklemi oldğu ekteki yönetmelikte de yazdığı üzere, 60 cm. kuralını mutlaka koruyun. Trafoların her açıdan kendilerine en yakın duvarlara ve tavanlara minimum mesafesi : 60 cm.
Bu arada, ekteki dosyada resimlerin eksik olduğunu farkettim. Arsivimde, yönetmeliğin resimli-renkli düzgün hali varmış...Ekte paylaşıyorum. Saygılar

Ekli dosyalar

• unite8.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 336
Fahri Bey teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534