Trafo Hesabı

MuhammettG

Üye
Merhabalar 36 kV luk bir Trafonun seconder kısmını nasıl hesaplayabilirim ve Etap programında sorduğu x/r kısmını nasıl öğrenirim. eş değer empedans hesaplamasını falan denedim ama sektör hakkında çok bir bilgim olmadığı için emin olamadım nasıl yapabileceğimi gösterenlere teşekkür ederim şimdiden.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar 36 kV luk bir Trafonun seconder kısmını nasıl hesaplayabilirim ve Etap programında sorduğu x/r kısmını nasıl öğrenirim. eş değer empedans hesaplamasını falan denedim ama sektör hakkında çok bir bilgim olmadığı için emin olamadım nasıl yapabileceğimi gösterenlere teşekkür ederim şimdiden.
EMO'nun yayınladığı Çelik Alüminyum/Alüminyum İletkenler bölümündeki bilgiden bulabilirsiniz. Bir de hangi iletkenin endüktans/direnç değerlerinden bahsediyorsunuz?

Ekli dosyalar

• 74f8f613332b27e_ek.xls
    55 KB · Görüntüleme: 19
  • 816dc0acface749_ek.xls
    32.5 KB · Görüntüleme: 13
EMO'nun yayınladığı Çelik Alüminyum/Alüminyum İletkenler bölümündeki bilgiden bulabilirsiniz. Bir de hangi iletkenin endüktans/direnç değerlerinden bahsediyorsunuz?
Endüktans/direnç değerini Etap programında girmem gerekiyor power grid oluşturduğumda sanırım short circuit kısmında

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri