trafo cos fi

hkn_blt

Üye
Merhaba transformatorun boştaki kayıplarını ölçmek için güç analizoru bağlıyorum. Trafoya herhangi bir yük bağlı değil sadece primerden besleme yapıyorum cosfi değeri sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu durum normal midir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
trafo boşta iken cos fi değişik değerler göstermesi normal değil, bir gariplik var. birileri trafo çıkışına sizden habersiz çengel atmış olabilir mi?

Öylebirşey mümkün değil çünkü bahsettiğim trafo pcb tipi 3VA lik bir trafo :)

Değer oynuyo diyorsunuz ama hangi aralıkta ? Sabit olmaz ama aşırı farklılıklar da olmaz.

Merhaba transformatorun boştaki kayıplarını ölçmek için güç analizoru bağlıyorum. Trafoya herhangi bir yük bağlı değil sadece primerden besleme yapıyorum cosfi değeri sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu durum normal midir?
Güç analizörü akım trafo bağlantılı mı?Sanırım öyledir.Akım trafoları üstündeki akım değerinin yüzde bir oranında akım geçmezse akımı okumaz bu nedenle sizin analizatör bu kadar küçük trafo ile çalışmaz miliamper okuyan analizatör ise bağlantı ları kontrol edin

Forum istatistikleri

Konular
128,181
Kullanıcılar
449,948
Son üye
ugur666

Yeni konular

Geri